Tag "fushen"

Rama: Ndiqeni finalen e Ligës së Kampionëve në fushën e Kryeministrisë

Kryeministri Edi Rama fton të gjithë tifozët por edhe këdo që dëshiron të shohë ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve, Juventus-Barcelona, në fushën e blertë pranë Kryeministrisë. Përmes një fotoje

Kukan: Ballkani Perëndimor përmirësim në fushën e të drejtave të njeriut

Eurodeputeti sllovak Eduard Kukan duke folur për të drejtuat e njeriut në Ballkanin Perëndimor tha se atje ka përmirësime në këtë drejtim, ndërsa këshilloi të gjitha vendet të vijojnë me

Meta takon Aamara: Shqipëri-Marok bashkëpunim në fushën e energjisë së rinovueshme

Në përfundim të vizitës së tij zyrtare në Mbretërinë e Marokut, Kryetari i Kuvendit zhvilloi një takim me Ministrin e Energjisë, Minierave, Ujërave dhe Mjedisit të Marokut, z. Abdelkader Aamara

Ushtria zbret në fushën e blertë. FA mposht me penallti FSK-në

Është zhvilluar një ndeshje miqësorë në stadiumin “Qemal Stafa”, ndërmjet ekipit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe ekipit të Forcave të Sigurisë së Kosovës. Ndeshja përfundoi 1 me 1

Gjermeni-Gaiani, diskutohet forcimi i bashkëpunimit në fushën e turizmit

Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni zhvilloi një takim me Ambasadorin Italian në vendin tonë Massimo Gaiani. Në të u diskutuan mundësitë për bashkëpunim përmes zbatimit të projekteve

KLSH marrëveshje me TIKA-n për ndihmë në fushën e IT-së

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, nënshkroi në Ankara, Turqi, Marrëveshjen në kuadër të Bashkëpunimit me Dr. Serdar Çam, President i TIKA, Agjencisë Turke për Zhvillim dhe

Saraçini: Nuk ekziston projekt fizibiliteti për “Fushën e Lukovës”

Ministri i Ekonomisë në Qeverinë e Maqedonisë Valon Saraçini, gjatë një interviste me Zërin e Amerikës, lidhur me devijimin e ujërave të lumit Radika, tha se nuk ekziston një projekt

Shkelje me akcizat, penalizohet kompania e lëndëve djegëse

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njoftoi sot se kompania ENARVI sh.a me shkeljen e ligjit te akcizave i ka shkaktuar buxhetit të shteti një dëm prej 47,379,648 lekë. Strukturat e

Naço-Arvizu, bashkëpunim SHBA- Shqipëri në fushën e drejtësisë

Ambasadori i SHBA-së, në Tiranë, Aleksandër Arvizu është pritur sot në një takim nga Ministri i ardhshëm i Drejtësisë, Nasip Naço. Zyra e shtypit e LSI-së bën të ditur se