Tag "Fushe kruje"

Bllokohet aksi Fushë Krujë- Miliot. Njerëzit prej orësh të bllokuar

Prej disa orësh qindra qytetarë janë bllokuar në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot. Ata presin në një rradhë makinash disa km të gjatë prej më shumë se dy orësh. Nuk dihet

Të shtëna me armë në mes të Fushë- Krujës, 2 të rinj tentojnë të ekzekutojnë ‘hasmin’

Të shtëna armësh kanë tronditur sot në mesditë qytetin e Fushë Krujës. Dy të rinj, Bledar e Bardhok Gjini kanë qëlluar Eduard Gjanajn, por nuk e kanë plagosur. Pas kësaj,

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, 4 të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Krujë ndërsa dy makina janë përplasur. Të paktën 4 persona janë plagosur ndërsa makinat kanë pësuar dëmtime të rënda. Aksidenti në fshatin Luz

Burri nga Fushë-Kruja dhunon brutalisht gruan me thikën e bukës

Një 56-vjeçar është arrestuar nga policia e Fushë-Krujës pasi ka goditur me thikë bashkëshorten e tij. Ramazan Ramaj, pas një debati për motive të dobëta me gruan e tij 53-vjeçare,

Fushë-Krujë, të rinjtë e “zgjidhin” sherrin me armë, plagoset një 18-vjeçar

Një 18-vjeçar është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Fushë Krujë, pas një konflikti të çastit me një 22-vjeçar me precedentë penalë. Burime zyrtare nga policia bëjnë të

Fushë­ Krujë, tritol objektit se pronari nuk i dha shpërblim

Policia e Krujës ka arrestuar një 35 ­vjeçar pasi ditën e djeshme ka shpërthyer një sasi lënde plasëse artizanale në një panel diellor, në Krastë të fshatit Halil në Fushë­

Gangsterët e Fushë-Krujës rrahin policët në mes të qytetit

Tre djem të rinjë kanë dhunuar një patrullë të policisë në qytetin e Fushë-Krujës, ata ishin duke udhëtuar me një makinë tip smart. Policia ka tentuar t’i ndaloj pasi po

Aksident në Fushë Krujë – Laç, makina përplas për vdekje kalimtarin

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku një kalimtar në segmentin Fushë Krujë – Laç ka humbur jetën si pasojë e përplasjes me një automjet të tipit Volkswagen.

Arrestohet autori i vendosjes së tritolit në Fushë-Krujë

Ditën e sotme policia ka arrestuar shtetasin Lutfi Kupa, i cili është akuzuar për vënie tritoli në dyqanin e shtetasit M.T., dy ditë më parë në Fushë-Krujë. Ngjarja ka ndodhur

Aksident në Fushë-Krujë, plagosen 3 persona

Një aksident me pasojë plagosjen e 3 personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fushë Krujë-Tiranë, afër fshatit Larushk. Mësohet se dy automjete, një ‘Fiat’ me targa italiane dhe

Fushë Krujë, aksidentohet për vdekje 46 vjeçari, shoferi largohet nga vendngjarja

Përgjaken sërish rrugët e vendit. Një person është përplasur për vdekje mëngjesin e sotëm në në aksin Milot-Fushë Krujë. Trupin e pajetë të viktimës e kanë parë kalimtarët të cilët

Shkatërrohet banda nga Fushë-Kruja, drogë dhe automjete luksoze

Finalizohet në Fushë Krujë, operacioni i koduar “Greps”, arrestohen në flagrancë gjashtë shtetas. Policia thotë se ka sekuestruar 20 kg lëndë narkotike, e dyshuar e llojit kanabis sativa, 2 automjete

Fushë Krujë, furgoni përplas motorin, vdes 30-vjeçari

Një aksident më pasojë vdekjen ka ndodhur një ditë më parë në aksin aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në

Fushë Krujë, 41-vjeçarja var veten në litar, shkak depresioni

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj duke varur veten në litar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Zallë të Fushë Krujës. Burimet e policisë lokale, raportojnë se guraja

Shënohet viktima e 5-të nga ngricat, Rrëshqiti në akull, vdes 57-vjeçarja

Shënohet viktima e pestë në vend nga i ftohti. Një grua 57-vjeçare ka humbur jetën pasi ka rrëshqitur në akull, shumë pranë dyqanit të saj. Dy foshnja në Durrës, një

Paralizohet autostrada Milot-Fushë-Krujë, makinat bllokohen për 3 orë

Për gati tre orë autostrada që të çon në Shkoder ,Lezhë dhe në qytetet e tjera të vendit është bllokuar dje. Pjesa me trafik më të rënduar ishte hyrja e

Fushë Krujë, humb jetën 12 vjeçarja, u përplas nga një makinë

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e djeshme në Fushë Krujë. Ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Kameras, ku një mjet i paidentifikuar ka aksidentuar 12-vjeçaren, E.B., e

E rrallë. Policët shqiptarë ngrenë me krah veturën që u ka zënë derën (Video)

Në Shqipëri nuk kanë fund historitë dhe ngjarjet me policinë. Por asnjëherë nuk besoj të keni parë një gjë të tillë. Policia e Fushë-Krujës ka ngritur në krah një makinë

64 vjeçari vetvritet me armë zjarri, shkak varfëria

Një 64-vjeçar i ka dhënë fund jetës për shkak të varfërisë. Ngjarja ka ndodhur në Fushë-Krujë. Sipas policisë Ferit Gjoka ka vendosur ti japë fund jetës nëpërmjet një arme tip

Fushë Krujë, gjendet minë antitank në shtëpinë e policit

Një mjet shpërthyes u gjet në shtëpinë e një polici në Fushë Krujë. Burime nga policia thanë se, mina antitank u gjet gjatë natës në banesën e efektivit Lutfi Dami.

Transporti i rrezikshëm. Mal me hekurishte në një trailer mes qytetit. (FOTO)

  Mesi i ditës, mesi i qytetit, një goxha trailer tërheq pa pikën e sigurisë makinat e bllokuara në Komisariatin e Fushë Krujës! Vet policia vë në rrezik sigurinë rrugore

Sërish tritol pikës së karburantit

Rikthehet tritoli në Fushë-Krujë. Një pikë karburanti u bë objekt i nje sulmi me eksploziv, sulmi i dytë gjatë 3 mujorit të fundit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur gjatë natës

Rikthehet tritoli, shpërthim afër karburantit në Fushë-Krujë

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, pranë një pike karburanti në Fushë-Krujë. Shpërthimi mendohet të jetë shkaktuar nga një sasi eksplozivi artizanal. Fatmirësisht, nga shpërthimi

Aksident në Fushë-Krujë, dy të plagosur

Një aksident i ndodhur paraditen e sotme në aksin Fushë Krujë – Vorë ka lënë të plagosur dy persona. Mësohet se aksidenti ka ardhur si pasojë e përplasjes së një

Mjekët japin alarmin: Ndotja në Fushë-Krujë, rrezik për qytetarët

Fushë Kruja vijon të mbetet një ndër qytetet më të ndotura në vend. Përveç fabrikës së çimentos dhe guroreve Fushë-Krujës i është shtuar edhe një tjetër ndotës i klasit të

Aksident në aksin Lezhë-Fushë-Krujë, vdes 27-vjeçari

Një aksident i rëndë rrugor i ka marrë jetën një 27-­vjeçari ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në aksin Lezhë-Fushë-Krujë, pranë Thumanës, kur një automjet “Benz” devijoi nga rruga duke

Tritol dyqanit, i riu: Më ngacmuan motrën

Djali i biznesmenit Bashkim Shabani më ngacmoi motrën, ndaj e vura eksplozivin në dyqanin e tij”. Kështu deklaroi ditën e djeshme në polici, 24­ vjeçari Sherif Halili, i cili akuzohet

Plas eksplozivi sërish në Fushë-Krujë, arrestohet Sherif Halili

Policia e Fushë-Krujës ka vënë në pranga një person të akuzuar për vendosjen e eksplozivit në biznesin e bashkëqytetarit të tij. Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi Sherif Halili,

Zhduket 24-vjeçarja nga Fushë-Kruja, babai kërkon ndihmën e Policisë

Një 24­-vjeçare, banuese në Fushë-­Krujë është zhdukur që prej ditës së djeshme. Sipas Policisë, 24­vjeçarja me inicialet A.D. ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. I ati i

2 aksidente në Elbasan dhe Fushë-Krujë plagosen tre persona

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Cërrik. Mësohet se një furgon taksi me targë EL197AT u përplas me një mjet tjetër