Tag "fushe arrez"

Tentoi t’i shpëtojë policisë, bien në humnerë kultivuesi i drogës

Ditën e sotme forcat e policisë kanë zbuluar mijëra rrënjë kanabis në disa fshatra të Fushë-Arrëz. Zakonisht ndodh që policia thjeshtë bën asgjësimin e bimëve narkotike dhe kaq. Por në

Zjarrvënie e qëllimshme në Fushë-Arrëz, digjet banesa

Një banesë u përfshi nga flakët mbrëmjen e kaluar në fshatin Bardhet të Njësisë Administrative Qafë Mali, pjesë e bashkisë së Fushë-Arrzit. Zjarri i shfaqur papritmas ka përfshirë në pak

Rikthehen ngricat, probleme në qarkullim në Fushë Arrëz-Qafë Mali

Temperaturat e ulëta në veri të vendit kanë krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve si pasojë e ngricave në disa akse rrugore. Sipas të dhënave, aksi Fushë-Arrëz-Qafë Mali-Qafë Shllak paraqet

PD zyrtarizon kandidatin për Bashkinë Fushë Arrëz

Pas zyrtarizimit te Gjerhji Meros si kandidat per Bashkine e Korces, Partia Demokratike ka zyrtarizuar edhe kandidatin e bashkise Fushe-Arrez qe do te garoje per zgjedhjet e 21 qershorit. Mesohet

OSHEE borxhli te Ujësjellësi, aksioni i kap mat

Aksione për fatura të papaguara për energjinë elektrike, aksione për faturat e papaguara të ujit… e kushedi se si e se qysh na janë ngatërruar këto të dyja e na

Arrestohet elektriçisti i bashkisë së Fushë Arrëzit

Arrestohet elektricisti i bashkisë së Fushë-Arrëzit. Arrestimi i elektricistit erdhi për lidhje të paligjshme të energjisë në shkollën në Fushë-Arrëz, si dhe nisi procedimi penal për zëvensdrejtoreshën e kësaj shkolle.

Fushë-Arrëz, bie nga kati i 3-të, vdes rrugës për në spital

Një person ka humbur aksidentalisht jetën mëngjesin e sotëm në Fushë-Arrëz. Mësohet se viktimë ka mbetur shtetasi Sokol Kadria. Ky i fundit ka qenë duke pastruar tarracën e një objekti

Fushë Arrëz, përplasje me armë mes 2 të rinjve

Një përplasje me armë mes dy të rinjve, ka ndodhur mesnatën e mbrëmshme në Fushë Arrëz. Sipas njoftimit të policisë, që ka mbërritur në vendngjarje pas sinjalizimit të banorëve, konflikti

Fushë-Arrëz dëmtohet rrjeti i ujësjellësit

Rrjeti i ujësjellësit të qytetit të Fushë-Arrëzit është dëmtuar. Punonjësit e ujësjellësit kanë konstatuar mesditën e sotme se është vjedhur linja 500 metërshe në malin e Krrabit. Leonard Dodaj, drejtori

Fushë-Arrëz, protestat, arrestohen 5 persona

E përditësuar / Banorët e Fushë-Arrëzit nuk tërhiqen nga kërkesat e tyre dhe po vazhdojnë protestat. Kompania turke ka pezulluar punën në fabrikën e pasurimit të bakrit, ku punojnë 170

Fushë-Arrëz, ‘luftë’ në fabrikën e bakrit

Gati një ‘luftë’ e vërtetë ka ndodhur të hënën në fabrikën e pasurimit të bakrit në Fushë-Arrëz. Protestues dhe policia janë përleshur, pasi një protestë e banorëve të zonës ka