Tag "fushaten"

“Për një votë të puth në buzë”. Elektorati tallet keq me Elisa Spiropalin

Elisa Spiropali është kandidate e PS për deputete në qarkun e Korçës dhe mbulon Kolonjën. Faqja në Facebook “Kolonja Jonë” ka publikuar një vjershë që kanë bërë për Elisa Spiropalin,

PD: Frroku në aleancë me Ramën, drejtoi fushatën e PS-së në Pukë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka përshendetur vendimin e Gjykatës së Apelit për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. “Partia Demokratike përshëndet vendimin e Gjykatës së Apelit i cili ktheu

ASHE mbyll fushatën në Durrës: Qyteti bregdetar ishte lënë në harresë

Aleanca për Shqipërinë Europiane ka zhvilluar pasditen e sotme një takim përmbyllës të fushatës elektorale në qytetin e Durrësit. Kryeministri Edi Rama akuzoi ish kryeministrin Sali Berisha se e mbajti

Veliaj mbyll fushatën në Tiranë: Ne do ta kthejmë qytetin në punë

Kandidati i ASHE-së për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj po mbyll sot fushatën në kryeqytet. Në takimin e tij përmbyllës në sheshin Nene Tereza, Veliaj theksoi se Tirana sot ka

Rama “braktis” fushatët dhe i kthen shpinën kandidatit të majtë

Kryeministri Edi Rama ka vijuar sot ritin e tij të “photo of the day” duke postuar foton e mëposhtme. Ai ka “braktisur” për pak minuta mitingun e kandidatit të ASHE

PD hap zyrtarisht fushatën elektorale, prezanton kandidatët

Partia Demokratike ka hapur sot zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e pushtetit vendor që do të mbahen më 21 qershor. Në pallatin e Kongreseve mes qindra mbështetësish Partia Demokratike ka

Katalonja ndalon fushatën për referendum

Qeveria e Katalonjës ka rënë dakord që të ndalojë fushaten për referendumin e saj për pavarësi nga Spanja. Vendimi i saj vjen pasi Gjykata Kushtetuese e Spanjës ka ndaluar të

“Bëni si them unë e jo si bëj unë”/ Rama nis fushatën “rrugë -rrugë” në Kavajë

Sot Rama na është shfaqur ashtu siç qortonte dikur paraardhësin e tij. Sipas njoftimit zyrtar të kryeministrisë, kryeministri “ka inspektuar punimet për zbatimin e projektit për rehabilitimin urban të qendrës

SHBA vazhdon fushatën kundër Shtetit Islamik

Presidenti Barack Obama tha se Shtetet e Bashkuara do të kalojnë në ofensivë ndaj militantëve të Shtetit Islamik të cilët mund të përbëjnë një kërcënim për Amerikën. Zoti Obama do

Kandidatët për president të Ukrainës, sot përmbyllin fushatën

Kandidatët të cilët konkurrojnë për postin e presidentit të Ukrainës, sot do të mbajnë tubimet e tyre përmbyllëse të fushatës për zgjedhjet e 25 majit. Tubimet do të mbahen një

Kacin: Liderët serb të mos përfshihen në fushatë në Kosovë

Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë, Jelko Kacin, ka deklaruar se konferenca ndërqeveritare mes Bashkimi Evropian dhe Serbisë, mund të mbahet në muajin dhjetor, nëse Beogradi i përkushtohet zbatimit të

PD hap zyrtarisht fushatën për zgjedhjet lokale në Korçë

Partia Demokratike çeli zyrtarisht fushatën elektorale në Korçë për zgjedhjet e pjesshme që do të zhvillohen në 3 nëntor. Në ceremoninë e prezantimit të kandidatit për Bashkinë e Korçës, Sotiraq

Kosovë, sa shpenzojnë partitë për fushatën zgjedhore

Prishtinë, 6 tetor – Partitë politike konsiderojnë se po bëjnë fushatë solide e nuk po shpenzojnë shumë para për zgjedhjet e 3 nëntorit. LDK-ja del se do t’i shpenzojë 500

PDIU-ja hap fushatën në Durrës

Në një miting elektoral në qytetin e Durrësit ku prezantoi kandidatin për deputet të Qarkut të Durrësit, Ilir Tahirin, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u ndal tek problemi i toponimeve

PBDNJ hap fushatën në VlorëPBDNJ opens its campaign in Vlora

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule hapi në qytetin e Vlorës fushatën zgjedhore. Gjatë fjalës së tij përpara minoritarëve dhe simpatizantëve që u mblodhën në Pallatin “Labëria”, dule u shpreh se

Elbasan, AK hap zyrtarisht fushatën zgjedhore

Aleanca Kuq e Zi hapi sot zyrtarisht fushatën zgjedhore në qytetin e Elbasanit, ku prezantoi edhe kandidatët për deputetë në këtë qark, në të cilin Asllan Musta kryeson listën e

Francë, Sarkozy nën hetim

Drejtësia franceze ka nisur hetimet mbi të ardhurat në fushatën elektorale të ish-Presidentit Nikolas Sarkozy. Zyra e prokurorit të Parisit ka hapur një hetim pas akuzave nga biznesmeni Ziad Takieddine