Tag "fushata"

Ashpërsohet fushata PS-LSI, drejtori i Metës, padi penale ndaj ministres së Ramës

Ish-drejtori i Postës Shqiptare Majlind Lazimi ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë e Përgjithshme ndaj ministres së Ekonomisë Milva Ekonomi për shkarkimin nga detyra. Duke folur për gazetarët jashtë ambienteve

Fushata elektorale, kërcënohet me jetë 35 vjeçari në Rrëshen

Fushata elektorale ka nisur të shoqërohet me incidente e kërcënime. Një i ri është telefonuar dhe kërcënuar që të mos dilte më dhe të bënte fushatë elektorale, në të kundër

“E gjithë administrata lë punën dhe merr pjesë në narko-fushatën e partisë kanabiste”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, dy foto që dëshmojnë angazhimin e administratës shtetërore në fushatën e Partisë Socialiste. Dy rastet në fjalë janë në Korçë. “Qytetari dixhital

Basha nis zyrtarisht fushatën zgjedhore të shtunën, poshtë zyrave të Edi Ramës

Burime pranë PD-së, bëjnë me dije se të Shtunën ora 18:30, opozita çel fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit. Vendi i përzgjedhur ka një simbolikë të veçantë, as tek

Fushata e PS-së, kandidatët kërkojnë votën, sarandiotët kërkojnë ujë

Pas 4 vitesh në pushtet, socialistët premtojnë vetingun e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar, por votuesit i kërkojnë ujë. Kështu ka ndodhur në një takim elektoral në Sarandë, ku ishin

Fushata përmbyllëse e PD në Dibër, Shehu: Dibra është e para

Partia Demokratike dhe aleatët e saj po zhvillojnë fushatën përmbyllëse në Dibër në kuadër të zgjedhjeve të 11 shtator për kryebashkiak të ri. Të pranishëm përveç Dashamir Shehit, dhe Nard

Fushata presidenciale, Trump harxhon 9 milionë dollarë vetëm gjatë muajit shkurt

Donald Trump, një ndër kandidatët republikanë në garën për zgjedhjet presidenciale në SHBA, ka shpenzuar 9 milionë dollarë vetëm në muajin shkurt për fushatën elektorale. Sipas agjencisë amerikane të lajmeve

Google mbështet Hillaryn në fushatë

Drejtori i Google, Eric Schmidt i cili është edhe presidenti i alfabetit të kësaj kompanie është shprehur se do të jetë në krah të Hillari Klinton që kjo e fundit

Sali Berisha: Ja pse nuk e futa Ilir Metën në burg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar për herë të parë pyetjen këmbëngulëse të mijëra njerëzve se pse ai në vitin 2011 mbrojti Metën dhe ndikoi në faktin që ai mos të

Zgjedhjet, PS mbyll fushatën të enjten, PD të premten

Partia Socialiste ka rënë dakord me Partinë Demokratike për mitingun përmbyllës në sheshin “Nënë Tereza”, duke i dhënë opozitës ditën e premte, si datë të mbylljes së mitingut. Vetë PS-ja

Edi Rama urdhër kandidatit të Vaut të Dejës: Largo Doshin nga fushata

Fushata elektorale që po bën deputeti Tom Doshi në krah të kandidatit të PS-së për Vuan e Dejës dhe kundër Keti Bazhdarit ka bërë që kryeministri Edi Rama të këkrojë

Bojaxhi: Fushata e Erjon Veliajt ka shkuar 2 milion euro

Fushata e Erjon Veliajt kushton afro 2 milion euro. Shifra marramendëse u bë publike nga kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi. Sipas tij, kjo supër,shumë vjen si

“I am Voltana”, risia teknologjike e fushatës së Voltana Ademit në Shkodër

Fushata elektorale e kandidates së Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Voltana Ademi sjell një risi në fushen e teknologjisë dhe komunikimit me qytetetarët. “I am Voltana” është aplikacioni i

Skandal, Thaçi përmes Veliajt financoi fushatën e PS-së

Ish kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi i ka dhënë 5.2 milion euro Edi Ramës me qëllim që ky i fundit të fitonte zgjedhjet e 2013. Kjo shumë u dha përmes

PD hap zyrtarisht fushatën, Basha: Rama-Meta varfëruan qytetarët

Partia Demokratike ka hapur sot zyrtarisht fushatën e saj për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Gjatë kërtij aktiviteti, u prezantuan dhe folën për publikun të gjithë kandidatët e bashkive kryesore.

News24, Ora News dhe AbcNews: Fushata zgjedhore do të pasqyrohet pas 22 majit

Tre televizionet kryesore informative në vend, Ora News, News24 dhe AbcNews, njoftojnë shikuesit e tyre në të gjithë Shqipërinë, se duke nisur nga sot, datë 5 maj dhe deri më

KQZ thirje partive: Stop fushatës përpara afatit, do të penalizoheni

Partitë politike kanë filluar fushatën e tyre për zgjedhjet vendore një muja përpara afatit zyrtar të vendosur sipas rregullores. Kjo ka bërë që Lefterie Luzi, të paralajmërojë subjektet politike që

Eduard Shalsi, menaxheri i fushatës elektorale të PS

Kreu i qeverisë njëkohësisht dhe kryetari i PS-së Edi Rama ka caktuar Eduard Shalsi si menaxher i fushatës elektorale për Partinë Socialiste. Kjo është mësuar pas takimit që Rama ka

Ministri Erion Veliaj propagandë me foto të manipuluara.

Duket se manipulimi me fotot është kthyer në një sport të preferuar për ministrin tonë të Mirëqenies Erion Veliaj. Pak ditë më parë, në urimin e për Pashkët katolike Veliaj

Basha përcakton drejtuesit e fushatës, nisin pakënaqësitë

Partia Demokratike ndërkohë që po përgatit listat me kandidatët për zgjedhjet vendore, kreu i saj Lulzim Basha ka përcaktuar personat që do të drejtojnë këtë fushatë. Me drejtimin e fushatës

Armët e gazetarëve, fushata e bukur për lirinë e shprehjes (Foto)

“Informacioni është municion”, një fushatë e bukur për lirinë e shprehjes dhe mbrojtjen e gazetarëve, e krijuar nga agjencia Juniper Park dhe organizmi CJFE (Gazetarët Kanadeze për Lirinë e Shprehjes).

Fushata e LDGSH: Mos harroni mamografinë !

Deputetja Albana Vokshi dhe njëkohësisht Kryetarja e lidhjes Demokratike të Gruas po zhvillon fushatën kundër kancerit të gjirit, fushatë së cilës i janë bashkangjitur dhe deputetet: Majlinda Bregu, Mesila Doda

Shkodër, fushata e sëmundjes së tërbimit, jo çdo fëmijë njeh kapsulat vaksinuese

Jo të gjitha shkollat kanë përfituar nga fushata sensibilizuese e qeverisë, për rreth sëmundjes së tërbimit dhe vaksinimit nga ajri të dhelprës së kuqe. Ndonëse urdhri përfshinte çdo qark të

Fushata, PDK prezanton kandidatët

Partia Demokratike e Kosovës ka nisur fushatën zgjedhore në kryeqytet, ku ka prezantuar kandidatët për deputetë nga dega e Prishtinës. Në fjalën e tij para simpatizantëve, lideri i PDK-së Hashim

Egjipt, fushata hapet zyrtarisht nën sfondin e dhunës

Ish-kreu i ushtrisë Abdel Fatah al-Sissi, favoriti kryesor në zgjedhjet presidenciale, i premtoi sot Egjiptit “stabilitet, siguri dhe shpresë” në hapjen zyrtare të fushatës elektorale, në sfondin e dhunës dhe

Zgjedhjet në PD, Jemin Gjana: 30- 40 koordinatorë në Tiranë

Partia Demokratike nis sot fushatën e anëtarësimeve në Tiranë. Ky proces vijon në kryeqytet ku përveç 11 njësive bashkiake do të krijohet baza e re e të dhënave për rrethinat

Fushata zgjedhore në Maqedoni me retorikë nacionaliste

Fushata elektorale e partive politike për zgjedhjen e presidentit apo tjetra që tani ka nisur për zgjedhjet parlamentare, po përcillet edhe me retorikë nacionaliste, e njohur në të gjitha ciklet

Maqedoni, nis nesër fushata për zgjedhjet presidenciale

Ndonëse fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni nis zyrtarisht nesër, partitë politike dhe kandidatët e tyre nuk kanë bërë të ditur ende axhendat e tyre. Gjorgje Ivanov nga VMRO-DPMNE,

PD: Qeveria fushatë ndëshkimi ndaj Kamzës

Partia Demokratike reagoi sot në lidhje me arrestimin e kreut të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Përmes një deklarate për shtyp deputeti i PD, Arben Ristani e cilësoi këtë një

Basha: Fushata që çelim sot, vendimtare për sfidat nesër

Në përfundim të takimit me krerët e PD-së në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha njoftoi nisjen e fushatës për zgjedhjet e reja në parti. Në një deklaratë për