Tag "furtuna"

Furtuna nxjerr te Currilat predhën e Luftës së Dytë Botërore

Furtuna detare e mëngjesit të sotëm ka nxjerrë në bregdetin e Currilave një predhë të Luftës së Dytë botërore. Sipas peshkatarëve që e gjetën atë në breg, predha me formë

Furtunë në Vlorë, rrëzohen pemë dhe shtylla

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave kanë sjellë një furtunë të madhe gjatë natës në qytetin e Vlorës e cila nuk ka kaluar pa shkaktuar dëme. Shtylla të ndricimit

Shkarkohen shefat e komisariateve të Durrësit dhe Shijakut

“Furtuna” Tahiri ka zbarkuar mbrëmjen e sotme në policinë e qarkut të Durrësit, ku janë zbatuar 10 urdhra shkarkimesh. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë me dije se në