Tag "furra"

Basha: Rama gati të ndërtojë furrat e Aushvicit në zemer të kryeqytetit

Kryeopozitari Lulzim Basha ka ironizuar komentin e kreut të qeverisë Edi Rama i cili krahasoi muzeun e viktimave të Holokaustit me bunkerin që ka ndërtuar në mes të Tiranës. Në

Çmimi i energjisë nuk do të ndryshojë për furrat e bukës

Çmimi i energjisë elektrike pritet të mos ndryshojë vetëm për furrat e bukës dhe fabrikat e miellit. Ndonëse vendimi për rritjen e çmimit të energjisë merret nga ERE, të paktën

Krujë, aksion për prishjen e furrave të gëlqeres

Aksioni i policisë për prishjen e furrave të gëlqeres në Krujë ka shkaktuar tensione mes efektivëve të policisë dhe pronarëve të furrave. Policia ka prishur 10 furra gëlqere në këtë