Tag "furnizimin"

Serbia nuk shlyen dot borxhet, Putin i redukton furnizimin me gaz

Presidenti rus, Vladimir Putin vendos të reduktojë gazin për Serbinë pas refuzimit të kryeministrit Vuçiç për të shlyer një borxh prej 200 milionë dollarësh. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta

Avaria, UKT: Problem me furnizimin me ujë në disa zona

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë bën me dije se për shkak të defektit elektrik në stacionin e ‘Qafë Mollës’ ka pasur probleme edhe me furnizimin me ujë në disa

Rusia, ultimatum për furnizimin me gaz

Rusia kërcënoi të premten se do t’i ndërpresë Ukrainës furnizimin me gaz natyror në Qershor, nëse nuk merr parapagesë, në vazhdën e përshkallëzimit të mosmarrëveshjeve mes Moskës, Ukrainës dhe Bashkimi