Tag "furnizim"

Ukraina po përballet me rritjen e çmimit të gazit nga Rusia

Ky veprim i kompanisë gjermane vjen në kohën kur Ukraina po përballet me rritjen e çmimit të gazit nga ana e Rusisë, si rezultat i situatës së krijuar në atë

Shqipëria në krizë energjitike, vendi rezerva për 20 ditë furnizim

Qeveria me sytë nga qielli. Shqipëria po shkon me shpejtësi drejt një kolapsi energjitik, ndoshta më i madhi në histori. Gropa financiare në sistemin energjitik, kalvari i borxheve dhe mungesa

Dollapi: CEZ ka kapacitete të garantuara financiare për energjinë

“CEZ shpërndarje ka kapacitete të garantuara financiare për të bërë të mundur importin dhe furnizimin me energji të konsumatorëve”, kështu ka deklaruar sot për mediet administratori i kompanisë CEZ Shpërndarje,