Tag "furgone"

Francë, maskat vjedhin 2 furgonë me ar dhe diamant (VIDEO)

Rreth 15 persona të armatosur e të maskuar kanë vjedhur në Francë dy kamionë të blinduar me bizhuteri me vlerë 9 milionë euro. Ngjarja ka ndodhur të martën në mesnatë

Qeveria nuk tërhiqet, shoferët: Grevë urie dhe bllokim rrugësh

Shoferët e furgonëve taksi 8+1 dhe familjarët e tyre pritet të përshkallëzojnë protestën kundër vendimit absurd të qeverisë Rama-Meta që u ndalon atyre të kryejnë aktivitetin normal të transportit. Shkak

Furgonët, Sindikata: Të enjten protestë, do rrethojmë Parlamentin

Drejtuesit e furgonëve 8+1 janë të vendosur për të vazhduar protestën kundër urdhërit të qeverisë për përjashtimin e tyre nga transporti ndërqytetas dhe kthimin pa pasagjerë, kur ata dalin jashtë

Protesta e furgonëve, shoferët pengohen në Sauk nga policia

Shoferët e furgonëve që kishin paralajmëruar prej disa ditësh se sot do të zhvillonin një protestë përpara kryeministrisë, janë ndalur nga policia pranë Saukut dhe nuk po lejohen që të

Furgonët, nesër, demonstratë para Kryeministrisë

Protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 do të shndërrohet nesër në një demonstratë përpara Kryeministrisë. Protesta e djeshme u zhvillua 1 orë në të gjitha qytetet e vendit, ashtu siç

Berisha: Protesta “Rama hiq duart nga xhepat tanë” po pushton Shqipërinë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbështetur protestën e biznesmenëve të Pogradecit. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha e ka quajtur këtë protestë si fillimin e betejës për

Drejtuesit e taksive 8+1: Të na lihet afat deri në përfundim të licencës

Edhe drejtuesit e taksive 8+1 të Tiranës kanë nisur sot protestat, ashtu si në Korçë, Vlorë, Elbasan, Burrel, etj. Protesta e tyre po zhvillohet në aksin Tiranë-Elbasan, në Sauk. Kërkesat

Vijon protesta e furgonëve në mbarë vendin

Ka hyrë në ditën e 12-të protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 në disa qytete kundër urdhrit të Ministrisë së Transporteve për moslejimin e marrjes së pasa-gjerëve në kthim dhe

Vazhdojnë në mbarë vendin protestat e shoferëve të furgonëve

Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, kanë vijojnë edhe sot, nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi në qytetet e Elbasanit,

Korçë, drejtuesit e furgonëve vijojnë protestat prej nëntë ditësh

Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, kanë vijuar edhe sot nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi. Të indinjuar me urdhrin