Tag "fuqishme"

Njihuni me 9-vjeçaren më të fortë në botë (Foto)

Milla Bizzotto, është vetëm nëntë vjeçe, por gëzon një fizik të admirueshëm, ku ajo ka përfunduar gjithashtu edhe një trajnim të Marinës Amerikane. Bizzotto është gjithashtu garuesja më e re

Këto janë pasaportat më të fuqishme në botë. Ja ku është Shqipëria

Dihet se pasaporta e një shteti tregon edhe fuqinë dhe rëndësinë e tij. Pasaportat britanike dhe amerikane janë më të fuqishme në botë, pasi me to mund të shkosh pa

Forbes: Angela Merkel, gruaja më e fuqishme në botë

Për të katërtin vit rresht, kancelarja gjermane Angela Merkel kryeson listën e Revistës Forbes për 100 gratë më të fuqishme të botës. Në listën e këtij viti janë përfshirë udhëheqëse

Ja cilat janë vendet me pasaportat më të “fuqishme”

Një pasaportë t’i hap dyert për të udhëtuar lirshëm në të gjithë botën, por në disa vende anembanë botës, edhe nëse do të kesh fat për të pasur akses në

Gratë më të fuqishme të botës

Revista ‘Forbes’ publikoi listën me 100 gratë më të fuqishme të botës dhe në krye të saj është kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila në 11 edicionet e fundit ka

Situata në Ukrainë dhe 10 ushtritë më të fuqishme në botë!

Situata në Ukrainë nga çasti në çast po tensionohet tej mase, në rend të parë nga padëgjueshmëria e pjesës proruse të popullatës dhe strukturave të armatosura në rajonin e Krimesë

Rihanna sjell videon e “Pour it Up”

Superylli botëror, Rihanna, ka publikuar videoklipin e saj më të ri të këngës hit, “Pour it Up”. Kënga hit e albumit “Unapologetic” e sjell Rihannën të fuqishme në këtë videoklip,

Dy stuhi të fuqishme godasin Meksikën

Meksika është goditur nga dy stuhi të fuqishme, njëra në bregdetin lindor dhe tjetra në atë perëndimor. Burimet zyrtare thonë se disa mijëra njerëz janë evakuar në bregdetin e Atlantikut,