Tag "fuqishem"

Kjo është zjarrfikësja më e fuqishme në botë (Video)

Quhet ig Wind, dhe është kamioni zjarrfikës më i fuqishëm në botë. Kjo makineri ka gjetur vend në botën moderne duke u përdorur për të shuar zjarret në puset e

Këta janë fëmijët më të fuqishëm në botë (Video)

Këta fëmijë janë më të fortët por edhe më të shëndetëshmit njëkohësisht. Gjithashtu ato mund të bëjnë edhe disa ushtrime që shumë të rritur nuk mund t’i bëjnë.

India goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm 5.6 balle i shkallës riter ka goditur Indinë, ndersa raportohet se levizja sizmike është dëgjuar edhe në vendet fqinje si Nepali, Bangladeshi dhe Butani. Rajoni rreth

“Një tërmet i fuqishëm do të shkatërrojë Kaliforninë” (Video)

“Një tërmet i fuqishëm do të shkatërrojë Kaliforninë rreth orës 16:00”, sipas profetësisë së kërkuesit holandez, Frank Hoogerbeets. Video e publikuar nga ai në YouTube ka marrë mbi 1 milionë

Washington DC kryeson listën e destinacioneve të botës

Gjithçka në Uashington është biznes. Gjithçka është e fokusuar. Gjithçka lëviz aq shpejt dhe nuk ndalon”. Uashington DC bën pjesë në krye të listës së destinacioneve të botës për vitin

OSBE: Dënohet fuqishëm sulmi ndaj gazetarit në Kosovë

Shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Jean-Claude Schlumberger, dhe përfaqësuesja e OSBE-së për lirinë e mediave, Dunja Mijatoviç, sot e kanë dënuar

Kili: Tërmet i fuqishëm në pjesën qendrore

Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.6 shkallë të Rihterit, mbrëmë vonë e ka goditur pjesën qendrore të Kilit. Ky tërmet ka shkaktuar dridhje të ndërtesave dhe mungesë të rrymës

Eva Longoria rikthehet fuqishëm

Ajo mund të ketë qenë jashtë radarit të shoubizit për disa muaj, por Eva Longoria ishte siguruar mirë që kthimi i saj të ishte në qendër të vëmendjes. Dhe ia

Korçë, Basha: PD po ngrihet fuqishëm, forcat i gjen në histori

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha merr pjesë sot në 23-vjetorin e krijimit të PD në qytetin e Korçës. Në fjalën e tij me këtë rast, Basha tha se PD

Mal i Zi, shpërthim i fuqishëm në një gazetë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur të enjten vonë në selinë e së përditshmes malazeze “Vijesti”, në Podgoricë. Në kohën e shpërthimit, në ndërtesë kanë qenë rreth 15 të punësuar,

Tërmet i fuqishëm në kufirin Kroato-Boshnjak

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 4,9 ballë të shkallës Rihter goditi sot zonën përgjatë kufirit mes Kroacisë dhe Bosnje-Hercegovinës. Epiqendra e tërmetit ka qenë 108 kilometra nga kryeqyteti boshnjak,

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në veriperëndim të ishullit grek të Kretës. Sipas Institutit Mesdhetar, fuqia e tij ka qenë 6,4 ballë e shkallës Rihter, ndërsa sipas Institutit Gjeodinamik