Tag "fuqine"

Kjo është shtëpia ku është prodhuar për herë të parë “Harley-Davidson”

Njihet për fuqinë dhe jetëgjatësinë e saj, historia e motoçikletës “Harley-Davidson” ka një fillim të mahnitshëm. Ajo motoçikletë ka filluar të prodhohet në vitin e largët 1903, në Milwaukee, Wisconsin

Rama: Besoj në fuqinë e Kombëtares

Euforisë që përfshiu çdo shqiptar për ndeshjen e madhe mes Shqipërisë dhe Armenisë nuk i ka shpëtuar as kryeministri Edi Rama. Gjatë të gjithë ndeshjes Rama ka shkruar se beson

Riadi i shokuar: Obama e bën Iranin fuqinë e 7-të botërore për çështjet rajonale

Burime izraelite bëjnë të ditur se Presidenti amerikan Barack Obama dhe sekretari amerikan i shtetit John Kerry kanë rënë dakord në mënyrë të fshehtë ta ngrenë Iranin në statusin e