Tag "fundvit"

Amnistia e fundvitit, Manjani: Nuk ka ende një projekt e as shifra

Lajmi se Ministria e Drejtësisë ka nisur punën për hartimin e një drafti për aministinë e të dënuarve u shpernda nga media te nryshme sot. Por me sa duket nuk

Depresioni i festave të fundvitit? Ndiq këto 14 këshilla magjike!

Sa të bukura e të këndshme janë festat e fundvitit aq edhe deprimuese mund të bëhen. Ta zemë se në fund të vitit e gjen veten sërish beqar/e edhe pse

Buxheti, administrata s’ka shpërblime në fund të vitit

Administrata dhe punonjësit e tjerë buxhetorë nuk do të marrin shpërblim në fund të vitit. Shkurtimet në buxhet kanë prekur edhe zërin “shpenzime personali”, ku janë shkurtuar 690 milionë lekë,

Festat e fundvitit, si gjithmonë çmime të larta

INSTAT, ka publikuar një raport të ri sipas të cilit në tremujorin e tretë të vitit 2014, indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë është rritur 6.4 %

Festat e fundvitit, fluks në portin e Durrësit

Rreth 4 mijë persona dhe 2 mijë automjete kanë hyrë nga porti i Durrësit me pesë tragete. Fluksi në rritje është shënuar me rastin e festave të fundvitit. Mijëra emigrantë

Policia e Tiranës merr masa për festat e fundvitit

Për ruajtjen e sigurinë publike gjatë ditëve festive, policia e Tiranës ka planifikuar vënjen në zbatim të një sërë masash për të garantuar siguri për qytetarët. Për sa i përket

Festë dhe të plagosur në Kosovë, dy persona humbin shikimin

Në Qendrën Emergjente në Prishtinë numri i personave të lënduar pas orës 24:00 nga plumbat qorr dhe fishekzjarret ka shkuar në dhjetëra. Ejup Gorovci, mjek kujdestar në emergjencë ka thënë

Si të kthehemi në formë pas festave të fundvitit

E kemi fjalën për shtimin ne peshe, ose shëndoshjen. Është vene re se gjate këtyre ditëve, shtohen mesatarisht 3 kg me shume ne peshe. Ndaj krahas shume gjerave qe urojme

Rama: Nëse nuk marrim statusin në qershor, përgjegjësia e qeverisë

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot konferencën e fundvitit ku ka bërë një rezume të vitit që po lëmë pas. Në fjalën e tij, Rama është shprehur se 2013 është

Rama mban nesër konferencën e fundvitit

Kryeministri Edi Rama mban nesër konferencën e fundvitit të qeverisë së tij. Konferenca do të zhvillohet në orën 12:00 në sallën e hartave në Kryeministri ndërsa pritet që kryeministri Rama

Beqar për festat e fundvitit, edhe kjo është pozitive

Festat e fundvitit tashmë janë shumë pranë dhe këto ditë planet se si do ti kalojmë janë në rend të ditës. Shumë mendojnë ti kalojnë këto ditë me partnerin, në