Tag "fundjave"

Mos u çuditni, në fundjavë parashikohen rrebeshe shiu

Pjesa e parë e ditës nesër do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare, më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore veriore

Përse pushimet e fundjavës duhet të jenë më të gjata

Kryerja e pushimeve të shkurtra mund të jetë çelësi i lumturisë në vendin e punës, sidomos nëse ti i bën ato rregullisht. Për më tepër që kjo mund të sjellë

Ja si do të jetë moti në fundjavë

Pas disa ditëve me temperatura të larta fundjava do të rezervojë reshje shiu dhe ulje të temperaturave. Instituti i Gjeoshkencave parashikon që në datën 3 qershor do të ketë rikthim

Urdhëri i Briseidës për tatimorët: Nuk keni pushim, në punë edhe në fundjavë

Me një urdhër të drejtoreshës së Tatimeve Briseida Shehaj, 400 inspektorët do të punojnë edhe fundjavave. Ndërsa punojnë nga ora 8 e mëngjesit deri në 8 të mbrëmjes ditët e

Shqipëria do të goditet nga një stuhi e fuqishme në fundjavë

Shqipëria pritet të përfshihet nga reshje të dendura shiu e stuhi gjatë fundjavës dhe fillimit të javës së ardhshme. Një stuhi e fortë nga veriu i Afrikës do të kalojë

Këtë fundjavë aktivistët e LGBTI do të zhvillojnë paradën e katërt

Këtë fundjavë aktivistët LGBTI do të zhvillojnë paradën e katërt me biçikleta në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe përgjatë bulevardit “Zogu I”. Në këtë aktivitet kanë konfirmuar pjesëmarrjen jo vetëm

Drama “Arturo Ui” , këtë fundjavë në Teatrin Eksperimental

Drama “Arturo Ui” e Bertolt Brecht, e shkruar me qëllim për të shkatërruar respektin e rrezikshëm, që zakonisht ndihet për vrasësit e mëdhenj vjen në skenën e Teatrit Eksperimental “Kujtim

PD: Rama të ndërpresë fundjavën e të mbledhë shtabin e emergjencës

Partia Demokratike përsërit thirrjen ndaj kryeministrit Rama të çohet nga sofra e lakrorëve dhe kërnackave të fundjavës e të mbledhë shtabin e emergjencës. Situata nuk përballohet me deklaratat infantile e

Party në fundjavë, Di Maria shopping me bashkëshorten (FOTO LAJM)

Manchester United nuk po kalon një periudhë të mirë në Premier League, por kjo nuk e pengon Angel Di Marian, i cili duket se po përgatit një party për këtë

Fundjavë në Vlorë, rëndohet trafiku në segmentin rrugor Fier-Levan

Dyndja drejt bregdetit të Vlorës e ka çuar në 10 km vargun e makinave që udhëtojnë në segmentin rrugor Fier-Levan. Trafiku i rënduar është krijuar për shkak të lëvizjeve të

14 jetë të humbura në 72 orë në Shqipëri

Fundjava që lamë pas shënoi numrin më të lartë të viktimave në vendin tonë ku përgjatë 72 orëve humbën jetën 14 persona ndërsa u plagosën rëndë 19 të tjerë. Data

Superhëna, gjatë kësaj fundjave (Foto)

Amerikanët kanë pasur rastin që gjatë kësaj fundjave, ta shohin superhënën. Duke filluar që nga e premta, e ashtuquajtura “superhëna”, ka mundur të vërehet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Fundjavë magjike për legjionarët

Një fundjavë ëndrrash kjo që sapo lam pas për futbollistët e kombëtares sonë si dhe një lajm i mirë për De Biazin, që për miqësoren me Maltën do të ketë

Jessica Alba me familjen në park

Aktorja Jessica Alba, njëherazi edhe biznesmene me kompaninë e saj ‘The Honest Company’, fundjavën ka vendosur t’ia kushtojë familjes së saj të bukur, bashkëshortit Cash Warren dhe dy vajzave, Honor

Pakistan, 16 të vrarë nga sulmet ajrore

Zyrtarët e sigurisë së Pakistanit thonë se së paku 16 militantë të dyshuar janë vrarë në rajonet fisnore afër kufirit me Afganistanin, gjatë fundjavës, nga sulmet ajrore pakistaneze dhe sulmi

Arabia Saudite ndryshon fundjavën

Arabia Saudite po ndryshon ditët e fundjavës, nga e enjtja dhe e premtja, në të shtunë e të diel siç ndodh në të gjitha vendet e tjera të botës, kjo