Tag "fundjava"

Zbuloni vendet ideale për të shijuar dimrin në trojet shqiptare

Me qenë se jemi në kohën e dimrit vendet shqiptare në të cilat mund të kalohet një fundjavë dhe mund t’ju lërë mbresa shumë të mira janë: 1. Parku Kombëtar

Kujdes me gjumin në fundjavë, ndryshimi i orarit të tij shkakton sëmundje

Në bazë të disa studiusve në SHBA është konstatuar se e fjetura me orar të zgjatur gjatë fundjavës ndikon shumë keq në shëndetin e njeriut. Këto probleme vijnë si pasojë

Fundjava. Ku e kalon zonja Jozefina Topalli? (Foto)

Pas një jave intensive dhe shumë përplasjesh në arenën politike, ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka vendosur që këtë fundajvë të relaksiohet në Razëm. Ramza, është një nga vendet e preferuara

Fundajava kulturore, larmishmëri aktivitetesh në kryeqytet

Fundjava e cila sipas meteorologëve parashikohet me diell rezervon aktivitete të ndryshme kulturore. Në Teatrin Kombëtar Për të gjithë të apasionuarit pas teatrit në datat 24-25-26 në orën 19.00 do

Përgjaket fundjava, 4 të vdekur në 4 aksidente rrugore, mes viktimave një fëmijë

Katër persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur. Është ky bilanci tragjik i katër aksidenteve rrugore të ndodhura të shtunën në Garmsh, Fushë Krujë, Lezhë

Ditët në vijim favorizuese për pushuesit në bregdet

Kjo fundjavë do të jetë ideale për ata që kanë zgjedhur bregdetin për të pushuar. Meterologët thonë se kjo fundjavë ka lënë pas ditët me mot të paqëndrueshëm me reshje