Tag "fundit"

Dalin në shitje biletat për derbin e fundit të këti sezoni

Ditën e sotme kanë dalë në treg biletat për derbin e fundit të këti sezoni Tirana – Partizani. Ky takim do te zhvillohet ditën e mërkurë në orën 18:30 në

Zbardhet biseda e fundit e pilotëve. Ja çfarë thanë

Përpara se helikopteri ushtarak “EC-145” të rrëzohej në ujë ka komunikuar me kullën e komunikimit në Rinas, duke dhënë koordinatatat e fundit, me vendodhjen e tij. “…Jemi mbi Vermosh…, gjithçka

Rio 2016, Olimpiada e fundit për rekordmenin Usain Bolt

Atleti xhamajkan Usain Bolt ka konfirmuar sot se Olimpiada e Rios do të jetë e fundit e karrierës së tij, duke hequr dorë nga mundësia për të garuar pas 4

Shikoni madhështinë e Audi A8 Plus, modeli i fundit (Foto)

Ky është modeli i fundit nga Audi i prezantuar në Los Angeles Auto Show 2015. Vitin e kaluar Audi solli modelin A8 luksoz dhe të fuqishëm. Këtë vit në Los

Flet nëna e Olldashit: Ja çfarë më tha Sokoli pak para aksidentit

Kanë kaluar dy vjet nga vdekja e Sokol Olldashit dhe për nënën e tij koha nuk ka shëruar asnjë plagë. Përkundrazi, malli i është shtuar akoma më shumë. Kështu rrëfehet

Lana Del Rey: Ja çfarë dua të bëj para se të vdes

Këngëtarja e “Music to Watch boys to”, Lana Del Rey, është rrëfyer për Billboard rreth frikës së saj më të madhe, si përballet me ankthin, nëse do të donte të

Lamtumirë Tonin Tërshana, legjenda e muzikës përcillet në banesën e fundit

Homazhe në nder të këngëtarit të njohur Tonin Tërshana. Familjarë, miq e figura të shumta të skenës shqiptare e kanë përkujtuar me nderime në ceremoninë që po organizohet në hollin

Buxheti i shtetit, Shqipëria me transparencën më të dobët në rajon

Shqipëria renditet ndër vendet me transparencën më të dobët mbi buxhetin në Ballkan, e parafundit dhe me 38 pikë nga 100 të mundshme. Në lidhje me dhënien e mundësive publikut

Alarmi i “Mjekëve pa Kufij”: Drejt fundit kundërhelmi i gjarprit

Vitin që vjen, jeta e mijëra njerëzve mund të vihet në rrezik për shkak të përfundimit së shpejti të antihelmit që të shpëton nga kafshimi i gjarpërinjve. Alarmi është lëshuar

Viber sjell përditësimet më të fundit

Në përditësimet e tij më të fundit Viber ka sjellë funksione të reja që e bëjnë më të lehtë shpërndarjen e përmbajtjes, realizimin e video-thirrjeve dhe shumë më shumë se

Tgcom: Shqipëria plazhe dhe histori, misteri i fundit i Europës

“Shqipëria – plazhe dhe histori, e gjitha për t’u zbuluar‎”. Ky është artikulli i publikuar ne websitin italian “Tgcom”. Duke e cilësuar vendin tonë si misterin e fundit të Europës,

KQZ: Numërimi për këshillat bashkiak drejt fundit, kryeson e majta, PD e dyta

Numërimi i votave për anëtarë të këshillave bashkiakë thuajse është përmbyllur në të gjithë vendin. Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ në ora 09:00, deri tani janë numëruar 5271 kuti,

Raporti: Shqipëria, e fundit në Europë për pavarësinë e gjyqësorit

Një vëzhgim i Rrjetit Europian të Këshillave Gjyqësorë tregon se vetëm 3 për qind e gjyqtarëve shqiptarë mendojnë se sistemi është i pavarur. Presionet më të mëdha vijnë nga ekzekutivi

Kutia e fundit nxjerr fituesin në Vorë, kryeson kandidati i djathtë Ismaili

Po shkon drejt përmbylljes proçesi i numërimit të kutive të votimit në Bashkinë e Vorës. Aktualisht ka mbetur vetëm një QV për tu numëruar. Ndërkohë një QV është kthyer mbprasht

Indeksi i kapitalit njerëzor 2015, Shqipëria e fundit në Ballkan

“World Economic Forum” e rendit Shqipërinë në vendin e fundit në Ballkan për treguesin e kapitalit njerëzor. Shqipëria zë vendin e 66-të ndërmjet 124 shteteve në indeksin e publikuar, por

Champions, sonte përcaktohen dy çerekfinalistet e fundit

Sot në mbrëmje do të përcaktohen dy skuadrat e fundit që do të shkojnë në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Dortmund – Juvendus dhe Barcelona – Mançester Siti do të

Rrëfimi i fundit i Titos për Kosovën

Historiani Vjenceslav Cencic ka shkruar një libër për atë që konsiderohet si testmanent i Titos. Cencic, librin e tij, e ka shkruar bazuar në bisedat me Josip Kopinic që konsiderohet

Alonso del nga spitali por s’do të marrë pjesë në testin e fundit

Fernando Alonso më në fund ka dalë nga spitali ku rikuperohej nga aksidenti që pësoi në teste para 3 ditësh. Spanjolli u çua në spital me helikopter pasi pësoi tronditje

Ermal Hoxha, 32 hyrje-dalje nga Shqipëria në 4 vitet e fundit, 18 automjete

Pas rreth një jave nga zbulimi i laboratorit të kokainës në fshatin Xibrakë të Elbasanit dhe arrestimit të 9 personave me akuzën e trafikimit të drogës, të tjera detaje zbardhen

74-vjet nga vdekja e At Gjergj Fishtës. Vatikani përkujton “Homerin e fundit”

Kleriku shqiptar At Gjergj Fishta ka vdekur më 30 dhjetor të vitit 1940 dhe Radio Vatikani e ka përkujtuar e nderuar sot, veprën e këtij njeriu të shquar. “Të flasësh

Aksidenti në Mal të Zi, momentet e fundit të Orenës para rrëzimit të autobusit

Orena Kuca udhëtoi nga Tirana së bashku me të afërmit për të festuar Krishtlindjet në Mal të Zi, por u kthye në Tiranë e vdekur. 25-vjeçarja është personi i vetëm

Spahiu: Rama Kryeministri më i paaftë, ky është viti i fundit si i tillë

Kryetari i AK-së Kreshnik Spahiu në intervistën për “Telegraf”, thotë se Rama është kryeministri më i paaftë profesionalisht. Dështimet e qeverisë së tij janë pasojë ngaqë elektorati ynë nuk ka

100 filmat më me ndikim të 100 viteve të fundit

Ekipi i “Duo Arg” ka krijuar një algoritëm në bazë të lundrimit në faqen e internetit Wikipedia për të krijuar një lloj “renditjeje” për filomat dhe popullaritetin e tyre. Dhe

Roli i fundit i Luiza Xhuvanit

Nga Andi Bushati Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai

Letra e fundit nga Titanik në ankand

Letra e fundit e shkruar në anijen historike “Titanik” mund të shitet plot 100 mijë paund, kur të dalë në ankand. Letra në fjalë është shkruar nga njëra prej të

Thirrja e fundit e Cameron për Skocinë: Bashkë do të jemi më të suksesshëm

Në prag të referendumit historik të Skocisë, sondazhet tregojnë se ka më shumë mbështetje për qendrimin brenda Mbretërisë së Bashkuar, por ka ende dhjetra mijëra qytetarë skocezë që nuk e

PD: Rama i dhuron Frrokut humbjen e dëshmitarit

PD denoncon atë që e cilëson si manipulim të procesit gjyqësor ndaj Arben Frrokut, për pazaret e fundit politike. Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi tha se “sot u zbulua torta

Studimi/ Shqipëria e fundit në Europë për pagën minimale

Shqipëria renditet e fundit ne Evrope për pagën minimale. Studimi me i fundit i organizatës se punës “ILO”, tregon se rritjet nder vite te kësaj pagese jo vetëm kane qene

Tetë të vrarë në sulmin e fundit në Afganistan

Autoritetet afgane kanë thënë se së paku tetë oficerë ushtarakë janë vrarë dhe 13 të tjerë janë lënduar sot kur një sulmues vetvrasës e hodhi vetën në erë në afërsi

Lajmet e fundit nga Kupa e Botës, Brazil 2014

Gjermania, Shtetet e Bashkura të Amerikës dhe Algjeria kanë siguruar vendet e fundit në 16-shen e Kupës Botërore në futboll që po zhvillohet në Brazil. Në ditën e fundit të