Tag "fundi"

Dje ishte fundi i botës? Mos u gëzoni para kohe

Pas çmendurisë që ka pushtuar rrjetet sociale, bazuar në teoricienët e konspiracionit lidhur me atë që do të ndodhë, kur një planet do të godasë Tokën duke e shkatërruar, vetë

Tërmete, uragane dhe vullkane: “Janë fiks shenjat e fundit të botës”

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishme që goditën SHBA-të dhe Amerikën Qendrore, disa cuname të vegjël që

Ja ku e ka fundin vagina

Për kë bëhet fjalë kur themi “ATË”? Për vaginën tuaj! A e njihni vaginën tuaj? A keni pasur ndonjëherë guximin për ta pyetur gjinekologun për “ATË”? E pra, në qoftë

Këto janë shenjat se lidhja juaj po përfundon

Kur jeni në lidhje të gjatë dashurie, kryesisht mund ta ndieni se kur po i afrohet fundi. Mirëpo, ekspertët sugjerojnë disa shenja të sigurta që nuk është krejt ashtu siç

Teoria e re: Merkuri do të kalojë afër Diellit dhe parashikohet fundi i botës

Një teori e re që ka dalë nga një përshkrim i Biblës ka bërë të ditur se me datën 9 maj do të vije fundi i botës. Sipas ideologjisë që

NASA paralajmëron: Fundi i civilizimit tonë është afër

A është e mundur që, sikur shumë civilizime antike të përparuara në të kaluarën, edhe civilizimi ynë është duke shkuar drejt një kolapsi të pandashëm? A është i pandashëm edhe

Qeverisë Rama-Kokëdhima po i vjen ngordhja. Ajo është në grahmat e fundit

Nga Sali Berisha Qeverise Rama – Kokedhima po i vjen ngordhja. Ajo eshte ne grahmat e fundit dhe eshte nisur pa kthim per ne koshin e plehrave te historise! Te

Po vjen fundi i mardhënjes midis The Weeknd dhe Bella Hadid

Për sa i përket çiftit The Weeknd dhe Bella Hadid duket se historia e tyre ka mbaruar. Dy personazhet kanë vendosur të marrin një pushim nga lidhja e tyre, një

Teoria tronditëse: Arabia Saudite i dhuron Rusisë kutinë që sinjalizon fundin e botës

Teoricienët konspirativ thonë se Arabia Saudite i ka dhënë Rusisë një armë të vjetër apokaliptike të zbuluar nën Xhaminë e Madhe në Mekke. Këto spekulime se pajisja legjendare e quajtur

E pabesueshme! Gjendet fundi i ylberit (Foto)

Një grua beson se ka gjetur fundin e ylberit dhe e ka fotografuar atë. Në foton e mrekullueshme duket fundi i ylberit ku ngjyrat prekin tokën. Askush nuk mund ta

Zbuloni 12 skenaret për fundin e botës…

Bota si e njohim ne sot, sipas disa teorive dhe interpretimeve të profetëve të njohur, mund të pushojë së ekzistuari. Gjykuar sipas shumë librave e filmave, është e qartë se

Shkencëtarët: Tani mund ta parashikojmë fundin e botës

Mendohet se ky është një zbulim që mund të shpëtojë jetën e milionave, dhe për të ruajtur specie të tëra. Shkencëtarët pohojnë se kanë mundur të zhvillojnë një sistem që

Fundi i botës do të ndodhë këtë dhjetor!!

Fundi i botës do të ndodhë këtë dhjetor. Të paktën kështu mendojnë Teoricienët e Apokalipsit. Sigurisht nuk do të jetë një zjarr i hedhur nga Zoti por një përplasje yjesh

Darka e fundit, Lady D, Marilyn Monroe dhe Michael Jackson

Vakti i fundit përpara vdekjes për një njeri të dënuar është një dëshirë që gjithmonë realizohet. Por, për njerëzit që vdesin në rrethana të paparashikuara, siç është rasti i Lady

Lavdia dhe fundi i tyre: Historia e ‘djemve të fortë’ të Tiranës

Kanë histori që mbeten që në startin e tyre e deri në perfundimin fatal të fatit të atyre që merrnin inat, të rivaleve dhe më pas të vetes së tyre.

Historiani britanik: Fundi i botës është afër

Historiani britanik, Dominic Sandbrook, ka paralajmëruar se apokalipsi po vjen. Ai ka thënë se Perëndimi është i paaftë të ndalojë organizatat terroriste në Lindjen e Mesme, si ISIS. “Gjëra më

Fundi i një epoke në TV amerikan: tërhiqet David Letterman

David Letterman, mikpritësi i një prej emisioneve më të njohura të televizionit amerikan, «Trego Late» i CBS, njoftoi daljen në pension pas 22 vite të prezantimit të suksesshëm të kësaj

9 skenarët për fundin e botës

Skenarët sipas te cilave ndonjë dite mund te shënojnë edhe fundin e Botes janë përshkruar disa here nga agjenci te ndryshme, por dje, shkencëtarë te Atomic Scientists dell’Università ne Chicago,

“Fund marrëzisë”, bllokohen 387 subjekte, 397 persona ndiqen penalisht

Në një deklaratë për shtyp, Ministria e Brendshme bënë me dije se në kuadër të këtij operacioni, deri në këto moment janë bllokuar 387 subjekte, janë kontrolluar 1181, janë proçeduar