Tag "Fullanin"

Kuvendi shkarkon Fullanin si Guvernator, Golemin si Kryeinspektore

Kuvendi ka shkarkuar sot me 72 vota pro dhe 6 kundër Ardian Fullanin si Guvernator i Bankës së Shqipërisë dhe Inspektoren e Përgjithshme, Elivar Golemi, pas skandalit të vjedhjes së

Berisha: Fullanin e arrestoi Rama, kryeprokurori ishte jashtë vendit

Ish-kryeministri Sali Berisha sot në televizionin News24, në emisionin “Studio e Hapur” përgjigjet për cështje të ndryshme që po trazojnë jetën politike shqiptare dhe jo vetëm. A duhet Sali Berisha

Seanca Parlamentare e së enjtes, Braçe: Do shkarkojmë Fullanin dhe Inspektoren

Ditën e enjte në seancën e radhës parlamentare pritet të miratohet shkarkimi i ish-Guvernatorit Ardian Fullani dhe kryeinspektores Elivar Golemi, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre në lidhje me superskandalinn

Prokurori Troçi ‘kryqëzon’ Fullanin me një tjetër akuzë, rrezikon 12 vite burg

Duket se Prokuroria e Tiranës ka ‘kryqëzuar’ me një tjetër akuzë Guvernatorin e shkarkuar të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Pas akuzës së shpërdorimit të detyrës, prokurori Ramadan Troci ka

Gjin Gjoni do të gjykojë Fullanin në Apel

Teksa Guvernatori i shkarkuar Ardian Fullani kërkoi apelimin e vendimit të gjykatëses Blerina Muça që e la atë në burg, mësohet se do të jetë pikërisht Gjin Gjoni, relatori që

Gjykata e Tiranës cakton sot masën e sigurisë për Fullanin e Golemin

Gjykata e Tiranës pritet të jap sot masën e sigurisë për Guvernatorin Ardian Fullanit. Po i njëjti proces do të zhvillohet edhe për Kryeinspektoren e Përgjithshme të Bankës së Shqipërisë,