Tag "Fuga"

Për të drejtën për arsim universitar! Nga Artan Fuga

Unë nuk po e përsëris prapë se çfarë mendoj për ligjin në fuqi për arsimin e lartë. Sa më parë të abrogohet, aq më të vogla dëmet që ai do

1 gol baraz 1 milion euro!/ Nga Artan Fuga

Pa dyshim ata bënë gjithçka mund të bënin për të lartësuar vlerat e futbollit të shqiptarëve. Padyshim ata dhanë një imazh të mirë për Shqipërinë. Po përse duhej t’u jepesh

Berisha: Makina e numërimit të parave në kryeministri në zyren e Gysit, tepricat i lë për Fugën!

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha thotë se në Kryeministri funksionon njëllojë si në bankë, një makinë e numurimit të kartmonedhave. Bersisha shprehet se

Rama nxjerr Fugën të përgënjeshtrojë ish zëdhënësin e Pentagonit

Një ditë pas akuzave të bëra për korrupsion dhe lidhje me krimin nga ish zëdhënësi i Pentagonit, kryeministri Rama ka nxjerrë këshilltarin e tij Endri Fugën që të bëjë përgënjeshtrimin.

Më në fund Rama e mbajti një premtim: Takoi Endri Fugën me Presidentin Obama/ SATIRË

Djali i ish kryeministrit të vendit, Shkëlzën Berisha ka ironizuar vizitën e Edi Ramës në SHBA dhe takimin e tij me Presidentin Barack Obama. Në rrjetin e tij social, Shkëlzen

Ç’i tha Rama Fugës në telefon nga Amerika. (SATIRË)

Rama duke ngrënë mëngjesin në Amerikë, ku ka shkuar “për një gëzim familjar”. Sheh orën -10! Në Shqipëri është mbrëmje. Nxjerr telefonin dhe merr Endri Fugën: – Ç’thuhet ndonjë gjë

Fuga: Kur ndërrohen bashkitë, hidhen në plehra pastruesit e plehrave

Akademiku Artan Fuga një ditë pasi Erion Veliaj, është ulur në karrigen e kryebashkiakut për Tiranën, ka komentuar ndërrimin e bashkive. Ai ka ironizuar, duke thënë se me ndërrimin e

Fuga: Nishani të mos dekretojë ligjin për Arsimin e Lartë

Akademiku Artan Fuga ka shprehur edhe njëherë arsyet e tij kundër ligjit të arsimit të lartë, megjithëse ai tashmë është miratuar nga parlamenti. Profesor Fuga ka folur edhe për takimin

Arsimi i lartë, Fuga: Aprovimi i ligjit, turp për akademikët

Shefi i departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Histori- Filologjisë Artan Fuga, reagoi për miratimin e projektligjit për Arsimin e Lartë nga Komisioni parlamentar i Ekonomisë, duke thënë se ai

Artan Fuga: Tirana, qyteti më i pisët i të gjitha galaksive

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga i ka kushtuar një status të gjatë gjendjes së mjerueshme në të cilën ndodhet tani kryeqyteti i vendit, Tirana. Profesor Fuga e ka

JA KUSH URDHËROI DHUNËN NDAJ STUDENTËVE!!!

Nga Altin GOXHAJ E fundit! Lajmi më vjen nga një burim brenda FRESSHit që u ndje në faj kur pa dhunën brutale policore ndaj studenteve. Vendimin për nxjerrjen me dhunë

Artan Fuga: Unioni të merret me problemet e mediave, jo me Çim Pekën

“Nese ekziston Unioni gazetarëve, ai duhet të merret me problemet e mediave, shkeljet e gazetarëve nga pronarët e tyre si dhe me politikanët që fyejnë mediat, dhe jo me Çim

Skandal/ Rama ulërinë në kupë të qiellit në Hotel në Wales

Në një postim në rrjetin social facebook ish kryeministri Sali Berisha shkruan se kryeministri Rama ulërinte në kupë të qiellit në Hotel në Wales dhe se manari i tij Fuga

Nano: “Spitullaqët Rama e Fuga”

Fatos Nano ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili rikthimin e tij për të mbështetur Arben Malajn si kandidat i pavarur në