Tag "fuci"

Berisha: Kokëdhima ka vjedhur qindra milionë euro në Albpetrol

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, përmes një statusi në rrjetin social “facebook”, ka akuzuar kryeministrin e vendit Edi Rama, si edhe deputetin socialist Koço Kokëdhima, si dy fajtorët për çmimin

Masakra e radhës nga regjimi sirian, 65 civil të vrarë nga bombat fuçi

Të paktën 65 persona u vranë të martën në një sulm me bombë fuçi nga regjimi sirian i Bashar al Assad. Masakra ndodhi në një treg kafshësh në qytetin Al-Hasakah

Rekord boteror, nafta ulet nën 50 USD për fuçi, tek ne vazhdon te jete e shtrenjte

Në tregun botëror nafta është shitur ditët e fundit nën minimumin historik prej 50 dollarësh për fuçi (një fuçi e barabartë me 159 litra). Ditën e sotme në tregun botëror

Rama: Ballkani pa Europën plas si fuçi baruti, e trazoi një balonë elektronike

Gjatë fjalës së tij në partnershipin Shqipëri-Itali, kryeministri Edi Rama vlerësoi lart marrëdhëniet mes dy vendeve, ndërsa shtoi se Shqipëria është e sigurt drejt rrugës së saj Europiane, edhe pse

Sarandë, zbulohen 50 fuçi me helme të rrezikshme

Rreth 50 fuçi me helme të rrezikshme janë zbuluar ditët e fundit në rajonin e komunës së Finiqit. Sinjalizimin e ka dhënë një banor i fshatit Finiq rreth 10 ditë

Sarandë, gjenden fuçi të groposura me helme

Zbulohet në fshatin Finiq të Sarandës, në vendin e quajtur “Plantacioni i portokalleve” një vend i intoksuar me helme dhe kimikate. Zbulimi u bë nga rrjeti ekologjik ECIM, që drejtohet

“Bombat-fuçi” të Assad vrasin 25 civilë në Siri

Luftimet në Siri vijojnë të shkaktojnë viktima. Të paktën 25 persona raportohet se janë vrarë vetëm orët e fundit në një sulm ajror të avionëve të regjimit në qytetin e

Franca dënon përdorimin e “bombave fuçi” në Siri

Franca thotë se përdorimi i “bombave fuçi” kundër civilëve në Siri përbën krime lufte. Ministria e Jashtme e Francës ka thënë se regjimi sirian duhet t’i japë fund përdorimit të