Tag "fton"

Paloka fton PBDNJ: Të mbrojmë vendin nga kapja e drejtësisë

I ftuar në Kongresin e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut që drejtohet nga Vangjel Dule, Edi Paloka tha gjatë fjalës së tij se PD dhe PBDNJ kanë ndarë

Galdini fton PD dhe Partitë e vogla për një memorandum për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike Arian Galdini ka bere thirrje sot qe emergjence kombetare, demokratike dhe zhvillimore ne Shqiperi te konsiderohen zgjedhjet e lira, te

Rama fton Bashën në tavolinë: Të gjejmë dialogun e përbashkët

Kryeministri Edi Rama, në tryezën e dialogut me Bashkimin Europian tha se “integrimi është qëllimi i përbashkët mes nesh e opozitës”. Kreu i qeverisë ftoi liderin e opozitës Lulzim Basha

Rama fton në Kongresin e PS-së Tony Blair dhe Fatos Nanon

Zbardhen detaje të reja në lidhje me Asamblenë Kombëtare të PS. Aktiviteti në Pallatin e Kongreseve të së shtunës pritet të përshëndetet nga ish-lideri laburist Tony Blair, ndërsa i ftuar

Protestat, Veliaj reagon për shoqërinë civile: Ja oferta ime për ta

Kryebashkiaku Erion Veliaj bëri një aktivitet me fëmijët në Parkun e Liqenit paralelisht me protestën dhe marshin që shoqëria civile po kryente kundër këndit të lojërave. Teksa aktivistët mbillnin pemë

Nishani darkon me përfaqësuesit e biznesit, fton edhe Fullanin

Presidenti i vendit Bujar Nishani zhvilloi sot një darkë me përfaqësues të biznesit, që u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë darkë, ishte i ftuar edhe ish­guvernatori i Bankës

Shokon Pacolli, fton 350 mijë fansat e FB në festë në shtëpinë e tij

Behgjet Pacolli ka befasuar të gjithë fansat e tij, pasi pa përjashtim i ka ftuar të gjithë në një festë super të madhe. Bëhet fjalë për 350 mijë fansat e

LSI: Të gjitha partitë të japin kontribut për Reformën në Drejtësi

Lëvizja Socialiste për Integrim përmes një deklarate për media ka ftuar të gjitha partitë parlamentare të kontribuojnë në procesin e dialogut politik lidhur me reformën në drejtësi. Deputetja e LSI-së,

NATO fton Malin e Zi në Aleancë, zgjerimi i parë pas 6 vjetësh

Ministrat e jashtëm të NATO-s kanë ftuar zyrtarisht Malin e zi të bëhet pjesë e Aleancës së Atlantikut të Veriut. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg është shprehur se

Shqiptari fton në shtëpi Hillary Clinton, mbledh fonde për të

Një shqiptar që jeton në SHBA ka nisur fushatë për të mbledhur fonde në mbështetje të kandidaturës së Hillary Clinon për t’u zgjedhur presidente. Sal Rusi, i cili ka lindur

Obama fton shpikësin mysliman në Shtëpinë e Bardhë

Një ditë më parë, ai u arrestua se çoi në shkollë shpikjen e tij: një orë, e cila u dyshua se mund të ishte bombë. Por sot, nxënësi i klasës

Fton për ditëlindje Mbretëreshën Elizabeth II, ja përgjigjia që merr

Një vogëlushe që ftoi mbretëreshën, në festën e ditëlindjes së saj, mori një përgjigje. 6-vjeçarja Melissa Poll, shkroi një letër për Mbretëreshën Elizabeth II, duke e uruar atë si monarken

Komuniteti Mysliman fton besimtarët për faljen e “Natës së Kadrit”

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë fton të gjithë besimtarët që të bashkohen faljes së Namazit për të vlerësuar bashkarisht “Natën e Kadrit”. Duke parë si të pamjaftuesshme hapësirat e xhamive, KMSH

Putin e fton për darkë, Monica Belluci refuzon për të disatën herë

Monica Belluci refuzon për të disatën herë ftesën për darkë të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Revista italiane “Novella 2000”, shkruan se lideri rus e ka ftuar disa herë për

Kodheli fton gjimnazistët të studiojnë në shkollën e bashkuar

Gjatë takimit me gjimnazistët e shkollës “Sami Frashëri”, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka nxitur të rinjtë që në përfundim të studimeve të shkollës së mesme të vijojnë studimet në

Rama fton Bamir Topin t’i bashkohet koalicionit të majtë

Kryeministri Rama i ka bërë ftesë publikisht, kryetarit të FRD-së, Bamit Topit, që t’i bashkohet koalicionit të majtë në zgjedhjet vendore. Pasi ka përfunduar konsultat me deputetët e qarqeve në

Putin fton në Rusi, diktatorin e Koresë së Veriut Kim Jong

Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka ftuar presidentin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, që gjatë pranverës së ardhshme, ta vizitoj Rusinë. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka njoftuar

Jim Carrey fton Bleonën në premierën e filmit të tij (Foto)

Bleona ka shkëlqyer në premieren e filmit “Dumb and dumder 2” me aktorin kryesor Jim Carrey, dhe Jeff Daniels. E veshur me një fustan të bardhë dhe me një paraqitje

Roberto Cavalli fton në hotel Çiljetën, Bleona i bashkohet propozimit (Foto)

Çiljeta është lakmuar përsëri nga stilisti i famshëm Italian Roberto Cavalli. Këngëtarja e cila ka postuar një foto në Instagramin e saj ka marrë një koment nga Cavalli. “I am

Pas Ramës, Serbia fton Metën

Pas kryeministrit Rama, Ilir Meta mund të jetë zyrtari i dytë i lartë i Shqipërisë që mund të vizitojë Serbinë. Këtë dëshirë ia ka shprehur kryeparlamentarit Meta, kryetarja e Asamblesë

Basha fton Ndreun në iftar. Deputeti: Këta edhe të ftojnë, edhe të denoncojnë

Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu, ka publikuar në rrjetin social “Facebook” një ftesë të kreut të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, për të marrë pjesë në iftarin që ky i

Kosovë, Kurti fton Thaçin në debat publik: Eja të diskutojmë bashkimin kombëtar

Albin Kurti, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë ka ftuar Kryeministrin Hashim Thaçi në një debat publik në televizionin shtetëror, për parimet, idealin e bashkimit kombëtar, ndërprerjen e dialogut me

FRESSH fton serbët e Tadiç në Tiranë, mungon Kosova, s’kemi parti simotër

Në datat 5 dhe 6 korrik tek Lektoriumi i Fakultetit të Muzikës do të zhvillohet Konferenca “BEOGRANA”. Është konceptuar si një platformë dypalëshe mes Forumit Rinor të Partisë Socialiste (FRESSH)

Jacobson fton qytetarët të dalin në votime

Thirrjes për të dalë në votime i është bashkëngjitur edhe Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson. Ajo, përmes një cicërime në Twitter, ka bërë thirrje që të dilet në

Basha fton në drekë pune ambasadorët, informon për situatën politike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë në një drekë pune ambasadorët e akredituar në Tiranë. Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se Basha do të informojë

Kosova fton Canën për miqësoren me Haitin

Sipas mediave italiane, Lorik Cana ka marrë një ftesë nga Federata e Futbollit të Kosovës për të marrë pjesë në ndeshjen miqësore kundër Haitit që do të luhet në datën

Bill Clinton fton Nishanin në “Nisma Globale Klinton 2013”

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton i ka dërguar Presidentit të Republikës Bujar Nishani një ftesë për të marrë pjesë në aktivitetin “Clinton Global Initiative 2013″ (Nisma Globale Klinton 2013), që do