Tag "ftohti"

Po qante nga i fohti, gjyqtari ndërpret ndeshjen (Foto)

Kjo ngjarje ka ndodhur në Spanjë gjatë një ndeshje futbollit mes skuadrave të Nogueira dhe Rua, e vlefshme për Primera Autonómica Ourense. Pikërisht në minutën e 75’ të ndeshjes, kur

Sarandë, vdes foshnja 7 muajshe, ngriu nga i ftohti

Sërish një tjetër viktimë nga i ftohti. Një vajze 7-muajshe është dërguar e pajetë në spitalin e Sarandës. Mjekët kanë njoftuar policinë e cila ka nisur hetimet. K.S është fëmija

Këto janë shkaktarët e ndjenjës së të ftohtit

Pasojat e të ndjerit të ftohtin nuk janë vetëm nga kushtet e ngrohjes, por edhe gjendja shëndetësore. Në aspektin shëndetësor njihen dy shkakëtar të ndjenjës së të ftohtit, të cilët

ISHP jep këshilla: Ja si mund të mbrojmë shëndetin nga i ftohti

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar një sërë këshillash, sidomos për fëmijët e të moshuarit, për të mbrojtur shëndetin nga i ftohti. Gjatë dimrit, organizmi dhe zemra punojnë më shumë

I ftohti ka edhe veti të mira: Mund t’ju dobësojë

Të paturit ftohtë ju ndihmon të bini në peshë. Ky është rezultati në të cilin kanë dalë shkencëtarët e Universitetit të Gjenevës, të cilët zbuluan se të paturit ftohtë ngacmon

Vdes nga i ftohti 91 vjeçarja, dy muaj më parë kërkoi mëshirë nga qeveria për dritat

Dy muaj më parë, 91 vjeçarja kërkoi mëshirë nga qeveria e vendit dhe OSHEE duke apeluar që ti lidhnin dritat, por mesa duket lutja e të moshuarës ra në vesh

Zbuloni se kush janë armiqtë e lëkurës

Sado të kujdesshëm të tregoheni me lëkurën tuaj, përsëri nuk ka pamjen që ju dëshironi? Ky fenomen ka një shpjegimi të thjeshtë: lëkura me kalimin e kohës plaket. Por kësaj

I ftohti i merr jetën 7 vjeçares, babai: I bëra thirrje Veliajt por nuk mu përgjigj

Kushtet ekstreme të jetesës dhe i ftohti që ka pushtuar gjithë vendin janë shkaktarët e vdekjes së vajzës 7-vjeçare të familjes Jahja. Me lot në sy, i ati i vajzës,

Tiranë, shënohet viktima e parë nga i ftohti

Shënohet viktima e parë nga i ftohti në vendin tonë. Një 60-vjeçar është gjetur i vdekur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Trupi i pajetë i personit ende të paidentifikuar është

-15 gradë celcius në 7 janar. Rikthehen ngricat polare

Pasnesër Shqipëria deri -15 gradë celcius. Rikthehet i ftohti polar. Moti i keq dhe i ftohti i acartë që i zbriti temperaturat disa gradë nën zero e shndërroi qytetin juglindor

Serbi dhe Bullgari, pesë të vdekur nga i ftohti

Së paku 5 vetë kanë humbur jetën nga të ftohtit në disa vende të Ballkanit. Tre vetë janë gjetur të ngrirë në Bullgari, ndërsa dy në Serbi, pas stuhisë e