Tag "ftohte"

“Çmenduritë” e motit! Pas borës dhe stuhive, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Nga një ulje drastike e temperaturave këtë fundjavë, pritet që moti të ndryshojë tërësisht ditët në vijim. Sipas Meteoalb, pas kësaj fundjave, pritet përmirësim gradual i kushteve atmosferike për orët

I ftohti shënon viktimën e 3 në vend. Vdes 52-vjeçari nga Lushnja

Një person është gjetur i vdekur ditën e sotme në Lushnje. Dyshohet se i ftohti ka qenë shkaku për humbjen e jetës së 52-vjeçarit Bashkim Çepa që punonte roje në

7 persona të vdekur në Itali për shkak të ftohtit

Vala e motit të acartë, të përplasur mbi Italinë qendrore e jugore, duket se është kthyer në emergjencë kombëtare. Viktimat nga të ftohtit aktualisht kanë shkuar në 7, të regjistruar

I ftohti shënon viktimën e parë. Vdes një 35 vjeçar në Durrës

Gjatë ditës së sotme në Durrës është shënuar viktima e parë nga i ftohti i acartë që ka mbërthyer vendit ditët e fundit. Bëhet fjalë për një person të moshës

I ftohti siberian ngrin gjithë Europën. Dhjetëra viktima brenda pak orëve

Si pasojë e motit të ftohtë, në Europë janë shënuar dhjetëra viktima gjatë orëve të fundit. Në Itali, 8 persona kanë ndërruar jetë, teksa shumica e tyre janë të moshuar.

Rikthehet i ftohti siberian, ja si do të jenë temperaturat mbrëmjen e Vitit të Ri

Ditët e fundit te vitit dhe mbrëmja e ndërrimit te viteve nuk do te sjelle shira, por do te rikthehet i ftohti siberian. Metereologet parashikojnë qe temperaturat ne te gjithë

Skandaloze, fëmija ka ftohtë por prindërit e nxjerrin të lypë. Fjalët e tij do t’ju prekin zemrën (video)

Përgjithësisht jemi mësuar të shikojmë fëmijë të moshave të vogla të komunitetit rom teksa dalin dhe lypin në mes të së ftohtit të acartë apo edhe në vapën përvëluese. Të

Sinoptikanët: Ja kur do të largohet nga Shqipëria i ftohti siberian

Temperaturat do të vijojnë të bien nga dita në ditë, duke e bërë të dielën ndoshta ditën më të ftohtë të dhjetorit. Sipas sinoptikanëve kjo është pasojë e rrymave të

Ky do të jetë dhjetori më i ftohtë në 25 vitet e fundit

Anglia dhe vende të tjera të Evropës do kalojnë dhjetorin më të ftohtë të 25 viteve. Thuhet se temperaturat do bien me -8 gradë celsius. Këshilla më e mirë është

Lajini këmbët me ujë të ftohtë çdo natë, ja ç’do t’i ndodhë trupit

Çdo mbrëmje, pasi të shkoni në shtëpi pas një dite të vështirë pune, lajini këmbët me ujë të ftohtë. Sergey Bubnowsky, një specialist nga Moska u shpreh se kjo metodë

Kreu i NATO-s: S’duam një tjetër Luftë të Ftohtë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot nga Samiti i Varshavës se aleanca nuk kërkon një tjetër Luftë të Ftohtë. “Lufta e Ftohtë i takon të shkuarës. Jemi

Rrymat polare “zdhukin” Pranverën, moti i ftohtë në ditët në vijim

Marsi do të mbyllet me një mot të freskët, stuhi shiu me erë të cilat priten në ditët në vijim. Moti më pas do të ndizet në temperatura të larta

Deputetët bëjnë për ujë të ftohtë Bashën: S’ke kauza, po protestojmë për kënde lojrash

Mbledhja e djeshme e grupit parlamentar të PD është shoqëruar me debate të ashpra ku disa deputetë kanë bërë për ujë të ftohtë kryetarin e tyre Lulzim Basha. Deputetet Jozefina

Keni ftohtë?! Prisni se moti do të acarohet edhe më tej në fundjavë

Temperaturat pritet të ulen më tej gjatë fundjavës, kështu që mos u ankoni për të ftohtin e këtyre ditëve. Në ditët në vazhdim pritet që një sistem vranësirash të prekë

Një tjetër viktimë nga moti i keq, ngrin 70 vjeçari në Elbasan

Sërish një tjetër viktimë nga i ftohti. Një i moshuar rreth 70 vjeç është gjendur i vdekur në lulishte në orët e pasdites të ditës së sotme në Elbasan. Trupi

Pija natyrale që largon lodhjen

Në fundin e një dite të lodhshme të gjithëve na ndodh të jemi pa forcë dhe të kemi nevojë për energji. Por kur kjo ndodh në fillimin e një dite

I ftohti siberian pushton Shqipërinë. Temperaturat deri në -11gradë C

Shqipëria është mbërthyer nga moti i keq të shoqëruar edhe me reshje dëbore. Sipas sinoptikanëve, temperaturat më të ulta janë në verilindje dhe juglindje të Shqipërisë, të cilat shkojnë deri

Kujdes! I ftohti siberian godet Shqipërinë me 20 janar. Ulje ektreme të temperaturave

Sinomtikanët kanë parashikuar ditë të ftohta dhe të acarte për Shqipërinë në ditët në vijim. Sipas tyre, i gjithë vendi do të mbërthehet nga i ftohti siberian. Rrymat e ftohta

Javën e ardhshme vjen acari. Temperaturat shkojnë deri në -10 gradë

Dimri i sivjet është karakterizuar nga një mot përgjithësisht i butë. Problematike kanë qenë vetëm reshjet e ditëve të para që shkaktuan përmbytje në disa zona të vendit, por sërish

Njerëzit të cilët gjithmonë kanë të ftohtë kanë jetë më të gjatë

Njerëzit të cilët vazhdimisht e ndjejnë të ftohtin do të jetojnë më gjatë. Hulumtuesit nga Washington University School of Medicine nga St. Louis kanë zbuluar lidhjen në mes temperaturës më

Foto të mahitshme nga stina e ftohtë

Ditët e janarit kujtohen si ditë të ftohta ku mbizotëron akulli. Ne kemi renditur disa foto ku tregohet më së miri çdo të thotë kur moti është i ftohtë.

Moti i keq, dhjetra të vdekur në Europë nga i ftohti

Moti i keq që ka mbërthyer Europën ka shkaktuar dhjetra viktima. Sipas të dhënave zyrtare, deri tani nga i ftohti i acartë të paktën 21 persona raportohet të kenë humbur

Në vendin më të ftohtë në botë temperaturat shkojnë -71 gradë celcius

Eshtë konsideruar si vendi më i ftohtë i globit dhe mban ndryshe emrin Poli i të Ftohtit. Bëhet fjalë për një fshat të vogël, i quajtur Oymyakon, ku jeta është

Totozani: E turpshme që të ketë viktima nga i ftohti. Veliaj të ndërtojë strehë

Pas vdekjes së foshnjes 3 muajshe e cila ndërroi jetë nga i ftohti sot në Shkozë të Tiranës, ka reaguar edhe Avokati i Popullit Igli Totozani. Sipas tij, është e

Tiranë, vdes një tjetër foshnje nga i ftohti

Një tjetër foshnje ka ndërruar jetë si pasojë e të ftohtit. Ngjarja e e rëndë ka ndodhur në familjen Hamej gjatë orëve të para të mengjesit të sotëm. Sipas policisë

Komentuesit bombardojnë Ramën:”Po ngrijnë foshnjat rrugëve”!

Kryeministri Edi Rama edhe sot ka prezantuar në rrjetin e tij social projektin për restaurimin e plotë të pazarit të qytetit të Gjirokastrës. Por ndjekësit e tij e kanë sulmuar

Vdes në të ftohtë foshnja nga mjerimi. As kasollen e Migjenit nuk ju lë të mjerëve Edi shpirtkazëm

Nga Sali Berisha Te dashur miq, mediat online dhe elektronike japin lajmin trondites te vdekjes nga te ftohtit, pas kalimit te nates nen uren e Dajlanit te foshnjes nje vjecare

Tërmete dhe ngrica, parashikimi i NASA-s për fundin e 2015-ës

Cikli i temperaturave ekstreme të ulëta dhe stuhitë janë vetëm fillimi i një periudhe afatgjatë që fillon me zvogëlimin e energjisë diellore në rrugën e natyrës. Prandaj faktori njeri me

Parashikimi: Në fund të 2015, i ftohtë ekstrem dhe vdekje në masë

Cikli i temperaturave ekstreme të ulëta dhe stuhitë janë vetëm fillimi i një periudhe afatgjatë që fillon me zvogëlimin e energjisë diellore në rrugën e natyrës. Prandaj faktori njeri me

Tiranë, vdes nga i ftohti endacaku

Një person ka gjetur vdekjen në kryeqytet si pasojë e të ftohtit. Në orët e para të mëngjesit të sotëm u dërgua në urgjencë një 31 vjeçar, ku pavarësisht çdo