Tag "ftese"

Ja si ia menderos Dule ftesën Ramës

Pasi Vangjel Dule hodhi kritika të ashpra ndaj Edi Ramës dhe qeverisë së tij, fjalën e ka marrë kryeministri i vendit i cili e ka ftuar publikisht Dulen të anëtarësohet

PD shtrin dorën. Tjetër spond për Bamir Topin, Kreshnik Spahiun e Vangjel Dulen

Partia Demokratike ka hapur dyert e saj për të gjitha partitë e djathta pa përjashtim në koalicionin e saj opozitar. Ka qënë sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani i

PDIU i bën ftesën e parë ish-deputetes së PD: Hajde tek ne

Menjëherë pas vendimit të Mesila Dodës për t’u larguar nga PD, për deputeten e Kuvendit ka ardhur ftesa nga PDIU. Kryetarja e Forumit të Gruas në PDIU, Vjollca Braho, në

Mesila Doda: Nuk më ftuan në mbledhjen e Grupit të PD-së

Mesila Doda duket se po shkon drejt përjashtimit nga Partia Demokratike. Ajo nuk ka qenë dje në mbledhjen e grupit parlamentar të kësaj partie. Vetë Doda, e pyetur për këëtë

Shpëtim Gjika: Rama nuk më ftoi në festën e PS-së

Gjatë festës së djeshme të PS­së, ishin ftuar disa figura të larguara. Por, ka pasur edhe ftesa të padërguara për disa të tjerë. Një prej tyre është edhe Shpëtim Gjika,

Gratë e dënuara shkojnë në “Dasmën e Figaros”

Gratë e dënuara të burgut të “Ali Demi” do të shkojnë dhe do të ndjekin një shfaqje në Teatrin Kombëtar të Operes dhe Baletit sot në orën 19:00, në premierën

Aurela Hoxha merr një super ftesë (Foto)

Aurela Hoxha, destinacionin e radhës ka patur Italinë dhe kjo jo vetëm për hir të pushimeve të saj. Bëhet fjalë për vëllezërit e markës prestigjioze të modës DSQUARED2, Dean dhe

Bushati nga Berlini, ftesë opozitës për dialog dhe bashkëpunim

Nga Berlini kreu i diplomacisë shqiptare edhe një herë i bëri ftesë opozitës për dialog dhe bashkëpunim për reformat kryesore në vend, reforma të cilat vetë Ditmir Bushati i quajti

Vasili i bën ftesë opozitës të kthehet në parlament

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili i ka bërë thirrje opozitës të kthehet në sallën e Kuvendit dhe t’i bëjë oponencë punës së qeverisë. Ai tha se bojkoti i opozitës prish

Ahmeti fton kombëtaren në Prishtinë: Serbia asnjë sinjal pozitiv

I kërkon Ramës të mos e vizitojë Beogradin Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ftuar kombëtaren e Shqipërisë të vizitojë Prishtinën, dhe ka përsëritur kërkesën drejtuar kryeministrit të Shqipërisë, Edi

Jahjaga ftohet në Beograd

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pritet që me 1 nëntor ta vizitojë Beogradin. Sipas mediave kosovare para disa ditesh, Presidentes i ka ardhur ftesa që të merrë pjesë në një

Nishani në OKB, Ban Ki-mun ftesë Presidentit

Presidenti i republikës Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë Odeta Nishani u nis sot drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të Organizatës

Guvernatori i ri, Presidenca fton të interesuarit të aplikojnë deri më 5 tetor

Aplikimet për postin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë do të jenë të hapura deri më datën 5 tetor. Ky fakt është bërë i ditur nga Presidenca e Republikës së

Anëtarët e Gjykatës së Lartë, Nishani fton grupet parlamentare

Presidenti Bujar Nishani u ka bërë ka ftuar krerët e grupeve parlamentare për këshillime në përcaktimin e kritereve për emërimet e anëtarëve të Gjykatës së Lartë. “Presidenti i Republikës, SH.T.Z.

Përkujtimi i eksodit kosovar, Basha: Nuk mora ftesë

Në kuadër të 15-vjetorit të përkujtimit të eksodit më të madh të shqiptarëve të Kosovës, ku si pasojë e luftës humbën jetën mijëra qytetarë kosovarë, të dy qeveritë organizuan sot

Thaçi, deputetëve: Aprovoni Ligjin për Veteranët

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi u bëri thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që ta aprovojnë Ligjin për Veteranët e luftës, duke theksuar se aprovimi i këtij Ligji zgjidh njëherë

Thaçi e Daçiç presin ftesën e Ashtonit për të vazhduar dialogun

Pas takimit të fundit që kryeministrat Hashim Thaçi e Ivica Daçiq patën zhvilluar në Bruksel, nën ndërmjetësimin e përfaqësueses të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri,

Januzaj refuzon Kosovën, i përgjigjet negativisht ftesës

Talenti 19 vjeçar i Mancheter United i është përgjigjur negativisht ftesës së bërë nga Federata e Kosovës për të luajtur në miqësoren 5 marsit ndaj ekipit të Haitit. Lajmi është

Bushati në Katar me ftesë të homologut të tij

Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Katarit, Dr. KhaledBin Mohammed Al Attiyah, Kryediplomati shqiptar, Ditmir Bushati u nis sot për një vizitë pune në Doha. Zyra e

OKB tërheq ftesën ndaj Iranit

OKB tërhoqi ftesën që i bëri autoriteteve iraniane, për të marrë pjesë në konferencën e paqes për Sirinë. Zëdhënësi i OKB-së, Martin Nesirki, kritikoi Teheranin se “dështoi në mbështetjen e

Dule: Të ndryshojmë realitetin politik, Rama të krijojë dialog me Bashën

Nënkryetari i parlamentit, njëherësh kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule thekson domosdoshmërinë e dialogut politik mes palëve, në mënyrë që Shqipëria të përfitojë statusin e vendit kandidat. Nga Korça, Dule theksoi

Nikoliç refuzon ftesën e Jahjagës

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, nuk e ka pranuar ftesën për pjesëmarrje në Samitin e presidentëve të shteteve të rajonit, i cili vitin e ardhshëm do të mbahet në Kosovë.

Jahjaga fton Nikoliçin në Kosovë

“Besoj se një ndër takimet e ardhshme të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikoliç, do të mbahet në Kosovë, ku do të organizohet Samiti i

Në zgjedhje me sloganin “Votoni për Serbinë!”

“Votoni për Serbinë!”, është slogani që Qeveria e Beogradit do ta përdor për t`i ftuar serbët e Kosovës që të votojnë në zgjedhjet e 3 nëntorit. Në këtë mënyrë Beogradi

Vullnet Basha merr ftesën nga De Biasi

Vullnet Basha do të jetë pjesë e kombëtares shqiptare për ndeshjen kundër Norvegjisë, e cila do të zhvillohet në kuadër të eliminatoreve për kampionatin botëror “Brazil 2014”. Mesfushori kosovar, i

Jurgen Gjasula merr ftesë nga De Biasi

Edhe një tjetër lojtar shqiptar do të jetë debutues në ndeshjen kundër Norvegjisë. Pas lajmit të sulmuesit të Gaz Metan, Azdren Llullaku, i cili është përfshirë në listën e kuqezinjve,

Meta, ftesë Berishës të miratojë 3 ligjet

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, prezantoi sot kandidatët e kësaj partie në Shkodër. Gjatë fjalës së tij ai tha se është i zhgënjyer nga Berisha që bën

Lesi merr ftesë nga Rama për koalicion

Kryetari i Lidhjes Demokristiane, Nikollë Lesi, tha të enjten se është ftuar nga kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama për të qenë pjesë e koalicionit opozitar në zgjedhjet e ardhshme.

Braçe: PS të ftojë AK në koalicion

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, edhe pse është i pakënaqur nga koalicioni me Lëvizjen Socialiste për Integrim, kërkon nga forca e tij politike që të zgjerojë koalicionin, për të

Berisha rrëfen takimin me Papa Francesco

‘Një bekim hyjnor para zgjedhjeve të 23 qershorit’, e ka cilësuar Kryeministri Berisha takimin e tij me Papa Francesco-n gjatë ceremonies së inaugurimit në Vatikan. Me ftesë të Selisë së