Tag "ftesa"

Ftesa për dialog me maxhorancën. Basha mbledh aleatët në takim

Pas ftesës së mazhorancës për të dialoguar, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka mbledhur aleatët e PD-së sot në selinë e kësaj partie. Gjatë paradites mazhoranca bëri një deklaratë ku

Çuna ja si të ftoni një vajzë në kafe

Fillimisht ju duhet që të jeni të sigurt në vetvete, duhet të mendoni fjalët që keni ndërmend t’i thoni asaj, por edhe një opsion tjetër në rast kundërshtimi momental. Por

Skandal, këshilltari i ministres dërgon ftesa për takime elektorale

Vijojnë skandlaet e qeverisë së vendit e cila përdor administratën e saj për qëllime të fushatës. Rasti i fundit u denoncua nga stafi i kandidatit të pavarur për Tiranën, Gjergj

Bushati-Nishanit: Unë s’të lë me dalë jashtë? Hera e parë që dëgjohet

“Edhe nje rekord tjeter: hera e pare qe degjojme nje kryetar shteti qe ankohet per nje minister duke pretenduar se nuk e le me dale jashte!”, kështu ka shkruar ministri

Meta: Opozita të marrë pjesë në ngritjen e dy komisioneve hetimore, Paloka: Ftesa hipokrizi

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta ftoi opozitën për të marrë pjesë në procesin e ngritjes së dy komisioneve hetimore parlamentare që Kuvendi vendosi të ngrihen seancën e fundit plenare pas

Ultranacionalisti Irinej armik i shqiptarëve, e turpshme ftesa

Nga Sali Berisha Te dashur miq, duke vleresuar si historike ne jeten shpirterore te kombit tone shenjterimin e katedrales “Ngjallja e Krishtit”, natyrisht denoj si deklaraten e Irinej, ketij armiku

Zbulohet ftesa e dasmës së Kim dhe Kanye

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë zbuluar ftesën e dasmës së tyre që do të mbahet me 24 maj të këtij viti. Një ftesë e thjeshtë, ku shkruhet me ngjyrë

Arben Malaj reagon për mungesën e ftesës nga PS-ja

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Malaj ka reaguar sot nëpërmjet një mesazhi në “Facebook” për mungesën e ftesës nga ana e PS-së për pjesëmarrjen në festën e organizuar me rastin

Ftesa e PS, Lesi me bazën në Mirditë

Kreu i LDK-së Nikollë Lesi ka zhvilluar një takim me bazën demokristiane në Mirditë. Takimi vjen një ditë pas ofertës për koalicion që Lesi mori nga kryesocialisti Edi Rama. Lesi

Spahiu: Ftesa e Ramës ishte kërcënim

Kreshnik Spahiu, kreu i AK-së, gjatë një emisioni televiziv reagoi lidhur me ftesën publike të kryesocialistit Rama drejtuar Aleancës Kuq e Zi për t’u rreshtuar në të njëjtën llogore opozitare,

LSI ikën. Berisha: PD e sigurtë drejt fitores

NË PËRDITËSIM/ Lëvizja Socialiste për Integrim ka vendosur të pranojë ftesën e Partisë Socialiste për një koalicion parazgjedhor. Në këtë mënyrë, LSI-ja ka zyrtarizuar largimin nga qeveria. Vendimi është marrë