Tag "FSHF"

Veronese flet si kuqezi: E nis me Italinë? E bukur dhe stimuluese

Marco Veronese ka zyrtarizuar kontratën si zëvendësues dhe pasues i Tramexanit në kombëtaren shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga vetë FSHF. Vetë Veronese është shprehur se do të japë maksimumin

Duka falenderon tifozët: Pa ju ne nuk do kishim qenë këta që jemi sot!

Kreu i FSHF-së Armando Duka, përmes një postimi në “Facebook”, përcjell një falenderim dhe mirënjohje të gjithë tifozëve shqiptarë të cilët mbështetën kombëtaren në Francë dhe i dhanë zemër në

Duka inkurajon kuqezinjtë: Luani pa presoin, shijoni çdo çast

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futboolit, Armand Duka, ka motivuar skuadrën para ndeshjes shumë të rëndësishme që e pret me vendin organizator të “Euro 2016”. Shqipëria humbi 1:0 në ndeshjen

Baneri çam, UEFA procedim disiplinor FSHF-së

UEFA ka proceduar Federatën Shqiptare të Futbollit, pas ndeshjes së djeshme që luajti me Zvicrën dhe shkak për këtë është bërë hedhja e fishekzjarrëve nga tifozët dhe vendosja e një

FSHF shpërndanë kartolina të ekipit të kombëtarës

Kërkesa të shumta për të marrë një autograf nga futbollistët tanë kanë bërë që për secilin prej tyre të printohen kartolina. Federata Shqiptare e Futbollit, ka përgatitur një set me

FSHF humb 1.3 milionë euro nga fanellat false të kombëtares

Ka nisur me humbje “Europianin e Francës” Federata Shqiptare e Futbollit, ende pa luajtur ndeshjen e parë në këtë aktivitet. Fjalë është për humbje financiare, ku kostove të përgatitjeve në

Skandali i FSHF-së, ndryshon përsëri kalendarin e ndeshjeve

Është bërë thuajse e përditshme ndryshimi i kalendarit të futbollit në vend nga Federata Shqiptare e Futbollit e cila ka ndryshuar sërish kalendarin e Kategorisë Superiore duke i shtyrë të

Euro 2016, FSHF: Ja axhenda e kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar axhendën e skuadrën kombëtare gjatë periudhës së përgatitjeve dhe gjatë europianit Francë 2016. Skuadra do të grumbullohet në datë 23 maj në Austri, ku

Mbaruan fondet, stadiumi “Loro Boriçi” mbetet pa tartan

Stadiumi “Loro Boriçi” duket se nuk do të përfundoi ndërtimin në afatin e përcaktuar pasi 17 milionë eurot që janë investuar deri tani nga qeveria shqiptare dhe FSHF-ja duket se

FSHF hap proçes gjyqësor pasi humbi avionin për në Luksemburg

Axhenda e Kombëtares Kuqezi, ka ndryshuar sërish pasi humbi avionin për në Luksemburg, mendohej se do të zbatonte planin “b”, për të udhëtuar me avion drejt Frankfurtit, e më pas,

UEFA përgenjështron FSHF: Ja e verteta e shitjes së biletave

UEFA ka përgenjështruar Federatën Shqiptar të Futbollit sa i takon organizimit dhe biletave nga tifozët kuqezi për të mbështetur kombëtaren në UEFA. Të gjithë shqiptarët që disponojnë edhe një pasaportë

FSHF: Ndërpresim punimet nëse s’ka pakt me Bashkinë për “Loro Boriçin”

Pas votës negative në unanimitet nga Këshilli Bashkiak i Bashkisë Shkodër për stadiumin Loro Boriçi, ka edhe një reagim nga ana e zyrtarëve të FSHF-së. Arben Dervishaj sqaron pretendimet e

Pas kualifikimit për në Europian, FSHF kërcënon De Biasin

Megjithëse Shqipëria u kualifikua në Europian falë edhe punës së trajnerit Gianni De Biasi, mes tij dhe FSHF-së duket se ka mosmarrëveshje për rinovimin e kontratës. Qartazi pas ndeshjes palët

FSHF e pranon, vetëm 20% e biletave u dhanë për tifozët “e preferuar”

Federata Shqiptare e Futbollit ka pranuar ditët e fundit nëpërmjet zyrtarëve të saj se biletat e ndeshjes Shqipëri-Serbi nuk kanë kaluar në duart e tifozëve, por kanë përfunduar tek njerëzit

Shqipëri-Serbi, FSHF: Nuk do të ketë tifozë serbë në stadium!

Në “Elbasan Arena”, nuk do të ketë tifozë serbë për ndeshjen Shqipëri-Serbi. Deklarata është bërë sot nga Federata Shqiptare e Futbollit përmes Sekretarit Ilir Shulku. Në një konferencë për mediat,

De Biasi i përgjigjet bukuroshes së FSHF-së

Seleksionuesi i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi nuk e ka marrë shumë për zemër deklaratën e zëdhënëses së Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Jona Dervishi. Kjo e fundit ditë më

FSHF, gati mandatin e tretë De Biasi-n

Përpos presionit për kualifikimin, FSHF ndodhet edhe përballë pyetjes nëse trajneri De Biasi duhet që të vazhdojë të drejtojë kombëtaren edhe për një mandat të tretë edhe nëse nuk siguron

FSHF përgënjeshtron aksidentin e autobusit

Federata Shqiptare e Futbollit ka informuar dhe sqaruar mediat dhe opinionin publik ne lidhje me nje lajm te perhapur ne media per perplasjen e autobuzit te ekipit kombetar me nje

FSHF: Ja si do të shiten biletat për ndeshjen Shqipëri-Serbi

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë planin për mënyrën e shitjes së biletave për ndeshjen e shumëpritur në mes të Shqipërisë dhe Serbisë. Ndeshja e shumëpritur ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë,

FSHF: Ja pse renditemi në vend të tretë

Pas shumë spekulimeve online se përse Shqipëria renditet në vend të tretë në tabelën e UEFA-s, pas Danimarkës, ka reaguar edhe Federata Shqiptare e Futbollit. Ata thonë se ka një

FSHF nis hetimin ndaj Liridon Lecit

Futbollisti kosovar, Liridon Leci, ka zgjuar reagime të mëdha pas publikimeve në mediat suedeze skandalin e shitjes së ndeshjeve. Ai në këtë skandal ka përmendur edhe emrin e presidentit të

Indinjohet FSHF: Shpresa për drejtësi tek Gjykata e Arbitrazhit Sportiv

Ne nje deklarate per mediat , Federata Shqiptare e Futbollit eshte shprehur e indinjuar per vendimin politik te Komisionit te Apelit ne Uefa, sipas saj , te pambeshtetur në atë

Zbardhet raporti i UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri

Zbardhet raporti zyrtar i komisionit të disiplinës së UEFAS-s për penalizimin e ndeshjens mes Shqipërisë dhe Serbisë. Në një raport prej 12 faqesh që ky komision i ka dërguar Federatës

FSHF në CAS, rasti i parë i një kombëtareje

Opinionit ndërkombëtar që është në pritje të shohë se si kjo Gjykate Sportive do të sillet në një nivel kaq të lartë për vendime të mara nga komisionet juridike nga

FSHF kërkon drejtësi me ekspertë të FIFA-së

Federata Shqiptare e Futbollit ka punësuar një ekspertë, personalitet në fushën e ligjeve, për të kërkuar drejtësi në UEFA,por nëse është nevoja edhe në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Kërkohet drejtësi

FSHF-UEFA-s: Baneri erdhi nga tifozët serbë, nëse dënohemi do apelojmë

Një ditë përpara se UEFA të marrë vendimin për ndeshjen e ndërprerë Serbi-Shqipëri, Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi për shtyp shpjegon arsyet që Shqipëria nuk duhet të dënohet.

FSHF i dorëzon UEFA-s dosjen e plotë, mbrojtja nga 2 studio ligjore

Federata Shqiptare e Futbollit ka dorëzuar pranë UEFA-s sot dosjen e plotë më të gjitha dokumentacionet për Komisionin e Disiplinës, në lidhje me ndërprerjen e ndeshjes Serbi-Shqipëri më datën 14

FSHF me dosje voluminoze përballë UEFA-së

Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur një dosje voluminoze për të kërkuar të drejtën e saj në Komisionin e Disiplinës të UEFA-së, Federata Shqiptare e Futbollit ka përgatitur një dosje

FSHF bën publike 12 pikat ku do të mbështetet për të kërkuar drejtësi

Janë bërë sot të ditura edhe 12 pikat ku Federata Shqiptare e Futbollit mbështetet për vendosur drejtësinë në vend, ose më saktë për të marrë 3 pikët në tavolinë. 1.

FSHF kundër kushteve të vena nga Serbët

FSHF ka reaguar ndaj kushteve të vëna nga federata serbe për tifozët shqiptarë që dëshirojnë të ndjekin takimin në Beograd më 14 tetor. “Federata Shqiptare e Futbollit i quan kushtet