Tag "fshesa"

Operacioni “Fshesa”. Beqaj hedh në rrugë 92 punonjës të spitalit të Shkodrës

Duket se furtunes në Shëndetësi nuk i ka shpëtuar as spitali i Shkodres. Mediat lokale raportojnë se do të shkarkohen nga puna plot 92 punonjës të kësaj strukture. Burimet citojnë

Nis fshesa e administratës. Këshilli i Qarkut në Korçës hedh në rrugë 30 punonjës

Nuk është pritur as 2016 për të nisur shkurtimet e administratës ,ashtu siç është paralajmëruar edhe më heren në media. Këshilli i Qarkut në Korçë ka qënë institucioni i parë

Ja pula që sfidon robotin inteligjent

Një grua në Australi kishte në shtëpi një robot pastrues, por kjo fshesë robotike nuk punon nëse nuk ka njeri në shtëpi. Ajo kishte qenë në lavanteri dhe kur kthehet

Greqia nis “fshesën”, kthen 1761 emigrantë shqiptarë

Autoritetet greke kanë rifilluar operacionin famëkeq “Fshesa” duke kthyer nën shoqërim policor plot 1761 shtetas shqiptarë që i konsideron si persona me qëndrim të paligjshëm dhe të padëshiruar për Greqinë.

Rama mbledh deputetët, përgatitet fshesa në bashkitë e fituara nga të majtët

Kryeministri Edi Rama ka planifikuar disa mbledhje me deputetët socialistë sipas qarqeve, për konsultimin dhe diskutimin e çështjeve të ndryshme. Ndër temat më picante që priten të diskutohen janë edhe

Nis fshesa tjetër në administratë, verifikim 16 mijë punonjësve me status

Nuk do të ketë qetësi dhe vegjetim as për kategoritë më të konsoliduara dhe me pozita më të forta në piramidën e administratës publike. Jo vetëm dhjetëra mijëra punonjës, por

Veliaj nis operacionin “fshesa” në Bashkinë e Tiranës

Vala e shkarkimeve në Bashkinë e Tiranës ishte e pashmangshme. Në ditën e parë të punës së Erion Veliajtsi kryebashkiak, ka ardhur shkarkimi i drejtorit të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor,

Qeveria vazhdon “fshesën”, shkarkon 80 punonjës të konvikteve

Ditën e djeshme, 80 punonjës të konvikteve të studentëve të Inxhinierisë dhe Mjekësisë, që bëjnë pjesë në shoqërinë “Trajtimi i studentëve nr.2”, kanë protestuar për largimin pa të drejtë nga

Fshesa në administratë, ambulancat refuzojnë të japin raporte mjekësore

Vazhdon fshesa e shkarkimeve masive në administratën publike, në shkelje të plotë të ligjeve të vendit pavarësisht nëse personat kanë ose jo statusin e nëpunësit civil. Sakaq së fundmi hamendësohet

Berisha: Për një vend pune, duhet prerë bileta në selinë rozë

Kryeministri në largim Sali Berisha reagoi sot përmes rrjetit social “Facebook” për nismën e kryetarit të PS-së Edi Rama për aplikimet online për punësim. Duke venë në dukje revanshin që