Tag "fshehur"

Berisha: Ja truku që përdori Roshi për t’ju fshehur drejtësisë

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka denoncuar Kryetarin e Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi, se për t’ju fshehur drejtësisë nuk ka përdorur vetëm

Fsheh foshnjen brenda një çante dore për të evituar biletën

Në bordin e avionit “Air France”, është gjetur një fëmijë i fshehur në një nga çantat e dorës. Fëmija 1- vjeçar u gjet në çantën e një gruaje që po

Shqiptari që vrau gruan dhe mori peng djalin e tij është fshehur në pyll

Policia greke ka kërkuar ndihmën e Interpolit në kërkim të shqiptarit Klodi Lesi që pasi vrau me thikë gruan greke mori peng djalin e vogël dhe u arratis. Të dhënat

Mbante fshehur në makinë 5 thasë me kanabis , arrestohet vlonjati

Policia e Vlorës ka vënë në pranga 33 vjeçarin Erion Mandi i cili transportonte të fshehur në makinën e tij 5 thasë me kanabis me 67 kg kanabis. Lënda narkotike

“The Guardian”: Shqipëria, perla e çuditshme dhe e lënë pas dore

“Sapo kaluam kufirin shqiptar, afër Shkodrës ne u përballëm me një vendim: bregun apo malin?”. Kështu e nis përshkrimin e tij për Shqipërinë gazetari i “The Guardian”, Kevin Rushby, i

Legjenda e thesarit të fshehur nga mbetëresha ilire, Teuta

Kjo është pjesa e pastër historike dhe nga këtu fillon e ndërthuret legjenda. Me të filluar lufta Teuta morri masa që të mbronte thesarin mbretëror. Kështu ajo në pranverë të

Rusia sekuestron 600 ton mish evropian të fshehur në… çamçakëzë!

Doganat ruse sekuestruan një mgarkesë prej 600 ton mish të fshehur në çamçakëzët dhe bonbonet e ardhura nga Bashkimi Evropian, subjekt i embargos ruse për prodhimet ushqimore, njoftoi sot Agjencia

E vrau Ardian Klosin për të fshehur plagjaturën dhe orgjitë Gay

Nga Kastriot Myftaraj, A e dini se Kryeministri Edi Rama ka gradën shkencore “Doktor”? Nuk e kam fjalën për atë “Doctor Honoris Causa”, që u jepet rëndom politikanëve për të

15 kg drogë e fshehur në makinë, pranga në kufi transportuesit

Rreth 15 kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis sativa u sekuestrua nga shërbimet e policisë kufitare në Qafë Botë. 14.95 kilogramë lëndë narkotike u zbulua teksa ishte fshehur në dyshemenë

Berlin, zbulohet 140 kg kokainë e fshehur në arkat e bananeve

Është zbuluar në një supermarket të Gjermanisë një sasi e madhe e kokaines e fshehur në arka bananesh, që kap vlerën prej gjashtë milionë euro, njoftoi policia gjermane. Ngarkesa me

40 vjet në xhunglën vietnameze, gjenden babai dhe djali

Gjatë luftës së Vietnamit, u fshehën në pyll dhe që nga ajo kohë askush nuk kishte më asnjë lajm prej tyre. Hoa Van Lang, 41 vjeç dhe babai i tij