Tag "fshehtas"

Skandali i përgjimeve, mediat italiane: Pajisja hyri fshehtas me një makinë me targa diplomatike

Edhe mediat italiane kanë komentuar pezullimin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë haki Çako si dhe për skandalin e përgjimeve. Sipas mediae të vendit fqinj, pajisja e përgjimit me të

NYT: NSA ka instaluar fshehtas programe në kompjuterë

E përditshmja New York Times ka raportuar se Shërbimi Kombëtar i Sigurisë (NSA) i Shteteve të Bashkuara ka instaluar fshehtas programe në afro 100 mijë kompjuterë në gjithë botën, duke