Tag "fshehje"

“CEZ”: Ky parlament ka kryer vepër penale , si organizatë kriminale. Flamur TAJARI

Që kur Ilir Meta u tregua kaq i zellshëm sa të kërkonte një hetim ndërkombëtar u morr vesh që ka një hile të madhe prapa saj. Pa qenë nevoja të

Pushteti revansh ndaj socialistit. Sa ikën kontroll

Deputeti Arben Ndoka është kallëzuar penalisht nga ILDKPKI, pasi pas një kontrolli të ushtruar ndaj tij, ka rezultuar fshehje pasurie, deklarime të rreme të interesave private dhe mungesë burimesh të

Enigma e mungesës së Ajolës, sot Veliaj e merr me vete para kamerave.

U diskutua gjatë mungesa e bashkëjetueses së Erion Velisë. Që nga heqja e statusit përshëndetës për kandidimin e tij e deri në daljen finale, në mitingun përmbyllës, ku Erion Veliaj

Aksidentimi i një 19-vjeçari, PD: Reagimi i Ministrisë, sërish fshehje e ngjarjes

Fshehje të ngjarjes e ka cilësuar Paria Demokratike reagimin e Ministrisë së Brendshme për aksidentimin e një 19-vjeçari. Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi u shpreh

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy shoqërohet në polici

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është shoqëruar në polici për shkelje të fshehtësisë së hetimit. Sipas mediave, Sarkozy po merret në pyetje, pasi dyshohet se i ka bërë presion një gjyqtari

U akuzua për fshehje pasurie, hiqet masa e pezullimit për gjykatësin

Hiqet masa e pezullimit nga detyra për Ken Dhimën. Masa e shkarkimit është hequr sot nga Gjykata e Apelit të Durrësit. Ken Dhima ushtron detyrën në Gjykatën e Vlorës, i

Berisha: Ju fshihni nga 60 mln euro nën jastëk

Mazhoranca dhe opozita janë përplasur sot në Parlament lidhur me vendimet e miratuara ditë më parë në Komisionin e Ligjeve për heqjen e kompetencës së Presidentit për të propozuar kryetarin