Tag "fshatra"

Rama kujtohet pas tre viteve për rrugët, 41 mln dollarë për lumin e Vlorës

Qeveria Rama e cila ka thuajse tre vite ne qeveri, nuk ka ndërtuar asnjë rrugë te vetme. Madje as nuk ka përfunduar ato rrugë që u nisën nga qeveria Berisha,

Moti i keq, Voskopoja dhe Dardha pa drita, fshatrat e Gramshit të izoluara

Moti i keq dhe reshjet e dëborës vijojnë të shfaqin mjaft problem për shumë zona të vendit. Sipas informacioneve mësohet se ngrica dhe akulli kanë përfshirë të gjithë juglindjen, ndërsa

Dëbora izolon fshatrat e veriut. Pritet të zbardhet edhe Tirana

Reshjet e shiut i kanë hapur vend atyre të dëborës. I gjithë vendi është përfshirë nga reshjet e dëborës duke shkatuar mjaft problem në qarkullim. Mësohet se reshjet e borës

Shpërthimi i vullkanit i ka kthyer në fshatra fantazëm (Foto)

Në fotot më poshtë shihen qartë sesi jeta e një fshati të vogë në Indonezi, shkatërrohen nga një fatkeqësi natyrore. Associated Press Binsar Bakkara kohët e fundit vizitoi fshatrat e

Shkatërrohet rruga që lidh Vlorën me fshatrat përreth e inaguruar para një muaji

Kjo është rruga që lidh qytetin e Vlorës me spitalin dhe fshatrat përreth. Gjëndja është e mjerueshme. Por më skandalozja është se kjo rrugë është përuruar vetëm një muaj më

Stuhia dëmton linjat e tensionit, disa fshatra në Lushnje pa energji elektrike

Moti i keq ka krijuar probleme në disa qytete të vendit. Banorët në disa fshatra të Lushnjës, vuajnë mungesën e energjisë elektrike prej orës 19:30 të pasdites së djeshëm. Si

A është e rastësishme ndotja e fshatrave shqiptare në Plavë-Guci?

Viteve të fundit jemi dëshmitarë të një fushate sistematike të dekurajimit të shqiptarëve të Plavë Gucisë për të qëndruar në trojet e tyre stërgjyshore. Kjo fushatë e orkestruar nga qarqe

Topalli: Po kthehet eksodi si në vitin 1991

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli ka lëshuar akuza të forta në drejtim të qeverisë, duke e bërë atë përgjegjëse për ikjen e shqiptarëve. Topalli tha se Shqipëria po zbrazet, se

Korçë, fshatrat me rrugë mesjetare

Qeveria shpesh herë ka vendosur theksin në rëndësinë e zonës së Korçës për sa i takon ekonemisë dhe bujqësisë. Edhe pse kjo zonë është vizituar shumë nga pushtetarët, asnjëherë nuk

“Eksodi”, shtohen azilkërkuesit shqiptar

Fshatrat e Kukësit po përballen me një eksod të popullsisë për shkak të vështirësive ekonomike. Sipas raportimeve, në dy fshatra të Kukësit tashmë nuk ka asnjë fëmijë në klasë të

Përmbytjet, Basha në disa fshatra: Banorët të diskriminuar nuk kanë marrë ndihma

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bash aka vizituar sot disa nga fshatrat e përmbytur të rrethit të Fierit. Përmes postimeve në faqen zyrtare në Facebook, Basha ka bërë me dije

Dëbora, dhjetra fshatra në Korçë pa energji, pezullohet mësimi në disa shkolla

Rinis problemet në jug të vendit si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës që kanë rënë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas raportime, në qarkun e Korçës, mësimi është

Rrëshqitje dherash në Krujë, bllokohet rruga izolohen 4 fshatra

Katër fshatra në Krujë janë izoluar për shkak të rrëshqitjes së dherave nga shirat e rrëmbyer çka ka bllokuar rrugën Krujë-Qafshtamë. Mësohet se fshatrat e bllokuar janë fshatrat Qafshtamë, Kroi

Stuhia e mbrëmshme lë pa drita disa fshatra e qytete

Stuhia e mbrëmshme shoqëruar në disa zona me reshje bore, shiu dhe erëra të forta në disa zona në veri të vendit shkaktoi ndërprerje të energjisë dhe rrëshqitje dherash. Në

Librazhd, izolohen fshatrat nga dëbora, pezullohet mësimi

Në disa shkolla të Librazhdit është pezulluar mësimi si pasojë e motit të ftohtë dhe temperaturave të ulëta. Shkak për pezullimin e mësimit është bërë edhe mungesa e mësuesve të

Lushnje, 15 fshatra dhe spitali i qytetit pa energji

Në këto ditë të ftohta dimri e në prag festash në katër komuna dhe 15 fshatra të Lushnjes, banorët vuajnë mungesën e energjisë elektrike. Mungesë energjie e cila me aksionin

Lezhë, shembja e urës izololon dy fshatra

Prej më shumë se 20 ditësh fshati Gryk dhe Manati të rrethit të Lezhës janë të izoluar për shkak të shembjes së urës që lidh këto dy fshatra me zona

Moti i keq, Izolohen 9 fshatra në Gramsh

Reshjet e shiut kanë krijuar probleme në qarkullim edhe në zonën e Gramshit. Sipasojë e rreshqitjes së dherave janë bllokuar 9 fshatra në komunën Kukur në Gramsh, pasi rrugët janë

Mirditë, disa fshatra bllokohen nga rrëshqitja e dherave

Disa fshatra ne Mirdite jane pothuajse te pakalueshme pasi reshjet e fundit te shiut kane demtuar rruget. Kol Bardhoku, nënprefekti i Mirditës, sqaron se problemet pasojnë pezullimin e punëtorëve që

Elbasan, digjet transformatori i nënstacionit të Kajanit, disa fshatra pa energji

Djegia e transformatorit të nënstacionit të Kajanit ka lënë pa energji elektrike disa fshatra të Elbasanit. Burime nga policia bëjnë me dije se zjarri i rënë në transformator u përhap

PDIU: Pandelejmoni dhe Sopiku pro bashkimit me Konispolin

Sipas PDIU-së, banorët e fshatrave Pandelejmon dhe Sopik janë shprehur me anë të një peticioni se janë pro bashkimit me Bashkinë e Konispolit. PDIU ka shpërndarë për mediat edhe një

3 fshatra në Librazhd kundër ndërtimit të një HEC-i, reagon Balla

Banorët te 3 fshatrave të komunës së Polisit në Librazhd kanë protestuar sërish kundër ndërtimit të hidrocentralit mbi përroin e Gurrës. Ata kanë bllokuar për disa ore rrugën që lidh