Tag "fshatit"

Gjirokastër, banorët në protestë: Të punohet në infrastrukturë e ujësjellës

Rreth 300 banorë në Golem të Gjirokastrës kanë zhvilluar sot një protestë në qendër të fshatit. Ata kërkojnë nga Bashkia që të ndërhyhet në sistemin e ujësjellësit dhe infrastrukturës rrugore,

Veprimi mbreslënës i lojtarit serb. Paguan borxhet e fshatit të tij

Lojtari serb i Chelsea, është kthyer në një hero në fshatin e tij të lindjes duke shlyer borxhet e të gjithë banorëve. Nemtja Matic është rritur në fshatin e Vrelos

Vodhi 1 mln lekë në Teqenë e fshatit, në pranga hajduti nga Bulqiza

Një 19-vjeçar nga Bulqiza është vënë në pranga pasi akuzohet për vjedhjen e 1 mln lekëve në një Teqe. Sipas të dhënave nga policia e Bulqizës, është vënë në pranga

Rruga drejt degradimit, banorët e fshatit Shën Mëri të izoluar

Rruga që lidh fshatin Shën Mëri në malësinë e Kurbinit me Milotin prej vitesh nuk njeh asnjë investim, teksa po shkon drejt degradimit të plotë. Për të depërtuar në këtë

Gjirokastër, gjendet një kufomë pranë fshatit Glinë

Një kufomë ende e pa identifikuar është gjetur ditën e sotme pranë fshatit Glinë në Gjirokastër. Sipas policisë kufoma është gjetur nga një bari i fshatit dhe dyshohet të jetë

Korcë, arrestohet kryeplaku i fshatit Dërsnik

Policia e Korçës raporton se ka arrestuar kryeplakun e fshatit Dërsnik, pasi ishte shpallur në kërkim që prej muajit shkurt të kërij viti, për vrasje të mbetur në tentativë. Sipas