Tag "frymezim"

Historia e shqiptarit që frymëzoi amerikanët

Historia e një shqiptari ka tërhequr vemendjen e qindra mijëra të rinjvë në të gjithë botën. Një ndër faqet më të famshme në botë, ‘Humans of New York”, tregon me

Myqerem Tafaj: 22 Marsi të shërbejë si ditë frymëzimi për PD-në

Të dashur demokratë! Dita e sotme na kujton fitoren e madhe të PD mbi diktaturën komuniste. Më 22 Mars 1992 demokratët mbushën Sheshin Skënderbej dhe gjithë sheshet e qyteteve dhe

Basha: Veprimet antiligjore dhe konfliktualiteti i Ramës rrëzuan statusin

Kryetari i PD Lulzim Basha është ndalur sot në Vlorë në kremtimin e 23 vjetorit të krijimit të degës së PD në qytet. Zoti Basha ka theksuar në fjalën e

Si e ktheu divorcin e tij në një këngë Elvis Presley

40 vjet më parë më 9 tetor të vitit 1973, Elvis dhe Priscilla Beaulieu u divorcuan pas 6 vitesh martesë. Martesa e Elvisit e vetmja e tij që solli në