Tag "frroku"

“Dosja Frroku”, avokati kërkon pyetjen e mbi 100 dëshmitarëve

Në Gjykatën e Tiranës u mbajt seanca e radhës ndaj ish-deputetit Mark Frroku, për akuzën e vrasjes në Belgjikë. Gjatë seancës, avokati i ish-deputetit paraqiti kërkoi qw pwr kwtw çwshtje

Shkrihet partia e Frrokut, bashkohet me atë të Nard Ndokës

Partia Kristian Demokrate e Mark Frrokut është shkrire duke iu bashkuar partisë Demokristiane, të Nard Ndokës. Ka qënë ky i fundit që ka bërë të ditur këtë bashkim partish. Tashmë,

Kushtetuesja vendos me 7 qershor për dosjen “Doshi-Bami-Frroku”

Gjykata Kushtetuese do të vendosë me datë 7 qershor për fatin e dosjes Tom Doshi, Mark Frroku dhe Durim Bami e cila është pezulluar prej disa muaj në Gjykatën e

Prokuroria, 120 faqe material për ekstradimin e Frrokut nga Holanda

Prokuroria e Përgjithshme nisi dje procedurën ligjore për ekstradimin e Arben Frrokut nga Holanda në Shqipëri. Sipas burimeve, dosja në ngarkim të Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm me

Prokuroria kërkesë Ministrisë së Drejtësisë për ekstradimin e Frrokut

Prokuroria ka dorëzuar pranë Ministrisë së Drejtësisë kërkesën për ekstradimin e Arben Frrokut, i cili u arrestua një ditë më parë në Holandë. Organi i akuzës ka përfshirë në dosjen

Arrestimi i Arben Frrokut, policia: Nisin procedurat e ekstradimit

Pas arrestimit të Arben Frrokut në Hollandë, policia shqiptare ka nisur procedurat për ekstradimin e tij. Në njoftimin për shtyp të Policisë së Shtetit, thuhet se Interpol Haga “njoftoi sot

Vrasja në Belgjikë, shtyhet seanca e parë ndaj Mark Frrokut

Gjykata Penale e Tiranës ka shtyrë seancën gjyqësore për Mark Frrokun. Shkak është bërë mungesa e të pandehurit tjetër K.Marinaj. Ish-deputeti Mark Frroku, akuzohet për një vrasje në Belgjikë në

Gjykata e Lartë: S’kemi kompetencë për gjykim e Mark Frrokut

Gjykata e Lartë ka shpallur sot moskompetencën për gjykimin e mëtejshëm të ish-deputetit Mark Frroku. Në njoftimin zyrtar për shtyp të Gjykatës së Lartë thuhet: “Nuk mund ta gjykojmë Mark

Strasburgu merr përsipër të gjykojë ankesën e Frrokut kundër Shqipërisë

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut ka marrë në shqyrtim padinë e ish-deputetit Mark Frroku kundër shtetin shqiptar. Ish deputeti ankimoi moslejimin e tij në procesin gjyqësor në Belgjikë.

Dorëheqja e Frrokut, Dhimitër Muslia kryetari i ri i PKD-së

Dhimitër Muslia do të jetë kryetari i ri i Partisë Kristian Demokrate. Këshilli Kombëtar i PKDSH-së në mbledhjen e tij të rradhës, miratoi me unanimitet dorëheqjen e ish-deputetit dhe kryetarit

Fejohet deputetja me shkollë të mesme pas betimit në Kuvend (Foto)

E po kot nuk thonë që kur vjen e mira, hapi derën. Mirela Ferracaku ishte një vajzë e panjohur më përpara, por ajo së fundmi është komentuar shumë në media.

Mark Frroku jep dorëheqjen nga kreu i PKD-së: Si unë të largohen edhe të tjerë

Pas dorëzimit të mandatit, Mark Frroku ka dhënë dorëheqjen edhe nga kreu i Partisë Kristian Demokrate. Këtë vendim, Frroku e ka bërë publike përmes një letre të hapur ku ka

Pasuria e 10 milion euro, Mark Frroku: E kam me djersën e ballit

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimin për pasurinë e ish deputetit Mark Frroku. Por ish ligjvënësi Frroku është shprehur se “pasurinë time e kam bërë me djersë dhe me mund.

KQZ i jep mandatin e Frrokut Ferracakut, deputetja e re me shkollë të mesme

KQZ i ka dhënë sot madnatin e Mark Frrokut, Mirela Ferracakut duke e bërë këtë të fundit deputeten më të re në Kuvend. Frroku dha dorëheqjen nga mandati i tij

Një tjetër deputete në Parlament me shkollë te mesme. Ja kush zëvëndëson Frrokun

KQZ lajmëroi se neser do të mblidhet për të nisur procedure e zëvëndësimit të Mark Frrokut me kandidaten e rradhës në listën e Shkodres së Partisë Kristina Demokrate. Ashtu siç

KQZ mblidhet neser për zëvëndësimin Frrokut në Kuvend

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet neser të enjten për të zëvëndësuar Mark Frrokun ne Kuvend. Mbledhja që është parashikuar të nisë në orën 11:00 ka në rend të

“Atentati ndaj Doshit”, shtyhet seanca gjyqësore, mungon Mark Frroku

Është shtyrë për në 21 dhjetor séance e parë për çështjen e Tom Doshit, Mark Frrokut dhe Durim Bamit. Kjo për shkak të mungesës së mark Frrokut në seancën e

“Atentati ndaj Doshit”, gjyqi ndaj Frrokut, Bamit dhe Doshit fillon më 15 dhjetor

Gjykata e Lartë ka caktua datën 15 dhjetor si ditën kur do të jetë edhe senaca e parë gjyqësore ndaj Tom Doshit, Mark Frrokut dhe Durim Bamit, të cilët akuzohen

Mbyllen hetimet për Mark Frrokun. Ja 4 akuzat e Prokurorisë

Pas 9 muajsh, kanë përfunduar hetimet e Prokurorisë së Përgjithshme ndaj Mark Frrokut. Organi i akuzës ka ngritur 4 akuza për ish deputetin Mark Frroku, i cili aktualisht gjendet nën

Berisha: Kriminelët me mandate si Frroku dhe Prenga u liruan nga Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë Rama duke e konsideruar atë si një organizatë kriminale që ka liruar kriminelët me mandate. Sipas Berishës, Edi Rama ka falsifikuar ekspertizën duke liruar

Plas sherri për mandatin e Frrokut, në sulm dy kandidatë

Dorëheqja e deputetit Mark Frroku, ka ndezur edhe një herë fitilat brenda partisë që ai drejton. Lënja e mandatit nga Frroku do të thotë zëvëndësimi i tij me një kandidat

PD: Pse Tahiri nuk përmend gjyqtarët që liruan Frrokun dhe Prengën?

Partia Demokratike reagoi pasi Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i dërgoi presidentit Bujar Nishani një listë me emra gjyqtarësh dhe prokurorës që lirojnë personat e arrestuar për krime të ndryshme.

Njihuni me Mirela Ferracakun, deputetja e re që pritet në Kuvend

Mirela Ferracaku është 32 vjeçarja që pritet të zëvëndësojë Mark Frrokun në Kuvend. Deputeti Mark Frroku, i cili akuzohet për vrasje në Belgjikë, ka hequr dorë si deputet pa pritur

Ja kush është 32 vjeçarja që do të zëvëndësojë Frrokun në Parlament

Pas dorëheqjes së Mark Frrokut nga mandati i deputetit lista e Partisë Kristian Demokrate në Shkodër sjellë një tjetër ngërç. Kjo, pasi i dyti në listën e kandidatëve është vëllai

Mark Frroku heq dorë nga mandati i deputetit

Mark Frroku ka vendosur të heqë dorë nga mandati i tij i deputetit. Pëmres një letre drejtuar Kuvendit të Shqipërisë, Frroku kërkon të mos ketë më mandatin e deputetit. Kjo

Shpërthen Lu: Kapni mafiozët! Frroku e Shullazi shëtisin të qetë

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka ngritur edhe një herë alarmin se në Shqipëri kriminelët dhe mafiozët po lëvizin të lirë. Ai u shpreh për urgjencën e miratimit të

Kuvendi i pret pagën e deputetit Mark Frrokut

Seanca në Gjykatën e Lartë në lidhje me deputetin Mark Frroku është shtyrë për ditën e hënë pasi sipas gjykatësve çështja është komplekse dhe kërkon më shumë kohë në shqyrtimin

Gjinushi bashkohet me demokristianët e Mark Frrokut

Parti të vogla të koalicionit të majtë, por edhe nga të djathtët do të mblidhen sot në një tryezë të përbashkët për të diskutuar për sistemin zgjedhor. Të pakënaqura nga

Tom Doshi votoi kundër heqjes së mandatit për Mark Frrokun

“I yti, mishin ta ha, por kockën ta ruan” thotë një shprehje popullore shqiptare. Edhe pse prej kohësh Tom Doshi nuk komunikon me deputetin e arrestuar Mark Frroku, ai ka

Ç’ndodhi me PD që u bë pishman për mandatin e Frrokut?

Këshilli i Mandateve ka votuar dje me konsensusin edhe të opozitës për ta çuar në Kushtetuese çështjen e mandatit të Mark Frrokut. Mbledhja u bë me dyer të mbyllura. Fatmir