Tag "frpd"

Detajet/ Ja si i plagosi shoku i Roshit kreun e FPRD-së dhe dy të tjerë

Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur ditën e sotme Kavajën. Ish-drejtori i Zyrës së Punës në këtë qytet Saimir Kurti ka plagosur me armë zjarri tre persona, para Bashkisë

Krerët e FRPD në Itali për ngritjen e Akademisë Politike

Një grup i Forumit të Partisë Demokratike ndodhet prej disa ditësh në një vizitë pune në Itali. Rreth kësaj vizite, anëtari i krysisë së këti forumi Indrit Hoxha ka bërë

Të rinjtë e FRPD takim me Berishën: Gati për revolucion

Një grup të rinjsh, përfaqësues të FRPD janë pritur në një takim me ish kryeministrin e vendit Sali Berisha. Në këtë takim ata kanë diskutuar për vështirësitë që po hasin

Basha: 35% e listës së kandidatëve në zgjedhje do jetë nga FRPD

Kryetari Lulzim Basha në një takim për prezantimin e kryetarëve të rinjt demokratë të degëve, tha se 35% e të anëtarëve të rinj në PD do të jenë në listën

Indrit Hoxha – sekretari i Përgjitshëm i FRPD. Ja pse e shpall më 20 shkurt.

Dje, në 25 vjetorin e rrëzimit të shtatores së diktatorit Enver Hoxha, Indrit Hoxha shpalli kandidimin e tij për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Ervin Salianji një javë e gjysmë pas garës. Ja ç’po bën ish kandidati për FRPD.

Nuk kaloi pa rënë në sy prania dhe perfomanca e Ervin Salianjit në protestën e 8 dhjetorit. Pa u mbushur 48 orë nga humbja në garën për kryetar të Forumit

PO NDODH: FRPD feston. Këlliçi: Kështu më 17 në protestë!

Kryetari i i ri i Forumit Rinor të Partisë Demokratike ka zhvilluar një festë për të gjithë ata që i besuar votën dhe e zgjodhën në krye të këtij forumi.

Basha prezanton kreun e ri të FRPD-së Belind Këlliçin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka prezantuar zyrtarisht kryetarin e ri të Forumit Rinor të PD-së, Belind Këlliçin. Gjatë fjalës së tij, Basha pohoi se procesi për kreun e

JENIÇERIZMI dhe 5 pyetje nga Altin GOXHAJ një ditë para zgjedhjes në FRPD

Pyetje rreth Modelit Qili për FRPDnë si një Gardë Sulmi Jeniçerësh që do mbajë nën kontroll PD-në Qëndrim nga Avokati Altin Goxhaj për dt 6 Dhjetor 2015 “Dikur në diku një flutur

Kryetari i FRPD. Belind Këlliçi 80% të votave në Mirditë. Fiton gjithë Veriun

Ka qenë i paimagjinueshme rezultati i Belind Këlliçit sot në Mirditë. Këlliçi ka marrë rreth 80% të votave mirditore për kryetar të Forumit të Partisë Demokratike. Ishte një fitore e

Manipulimi: Në Durrës “filtrojnë” listat e votuesve për FRPD

Gara për kryetarin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike duket se ka arritur kulmin edhe me prapaskena dhe manipulimet. Ditët e fundit përmes mediave apo rrjeteve sociale kemi

Altin Goxhaj denoncon: Ja komploti “Çili” për kapjen e FRPD (FOTO)

Altin Goxhaj sapo ka botuar këtë foto në rrjetin e tij social me shënimin: “Po ndodh tani!” Kjo bëhet fjalë për kandidatin e FRPD-së Ervin Salianji, i cili është denoncuar

Sulm anonim kundër Belind Këlliçit. Goditje në fushatën për kryetar të FRPD.

Në kulm të garës për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike janë ashpërsuar ato që në boks quhen “goditje të ulta” për Belind Këlliçin. Me frenetizëm po shpërndahet ky

Mbështetësit e Salianjit duan “të shporrin të vjetrit e PD”? Nga Flamur TAJARI

Lexo me kujdes këtë koment në statusin e Ervin Salianjit, njërit nga 3 kandidatët e mbetur për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike: Salianji …në Shkodër kundër kupolës së

FRPD: Pas Shkodrës Belind Këlliçi fiton edhe Beratin sot. Rrit diferencën

Kanë përfunduar zgjedhjet për kryetarin e ri të Forumit Rinor të PARTISË Demokratike edhe në rrethin e Beratit duke favorizuar kandidatin Belind Këlliçi. Fitorja e Këlliçit në këtë qark rrit

FRPD: Dibër, fiton Këlliçi, Salianji vetëm 12 vota

Ka përfunduar votimi për kryetarin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Dibër, ku i pari me vota ka dalë kandidati Belind Këlliçi. Në këtë votim, kandidati tjetër

Kthen gara për FRPD. Belind Këlliçi fiton bindshëm Matin.

Në ditën e tretë të votimeve për kryetarin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike ka fituar Belind Këlliçi. Pas problemeve në Vlorë tre kandidatë u tërhoqën nga gara.

Kthesa dramatike në zgjedhjet për FRPD. Gjysma e kandidatëve tërhiqen.

Në ditën e tretë të votimeve për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike është krijuar një gjendje e çuditshme dhe e paparashikuar. Gjysma e kandidatëve është tërhequr nga gara

Proçesi i deformuar në zgjedhjet e FRPD. Ç’po bën Basha? Nga Flamur TAJARI

Tashmë çështja e Forumit Rinor të Partisë Demokratike i ka kaluar kufijtë e “shtëpisë” dhe gjerësisht është bërë gjellë mediatike, ndaj dhe unë po i lejoj vetes ta le mënjanë

E FUNDIT! Greta Koçi tërhiqet nga gara për FRPD. “Proçesi i deformuar”!

Greta Koçi duket se është tërhequr nga gara për kryetare e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Dje në Vlorë nisën konventat e këtij Forumi, njëkohësisht edhe  votimet për kryetarin e

Ja kush janë kandidatët për kryetar forumi të FRPD (FOTO)

Kjo është gjashtshja konkuruese për Forumin Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Foto është bërë vetëm pak më parë , kur ata sapo kanë dalë nga takimi me kryetarin e

Letër e hapur për miqtë e mi garues në Forumin Rinor : Orin, Belindin, Ervinin, Lisandrin dhe …

Nga Nevila Xhindi* Së pari, Ju uroj për garën dhe bëjeni atë të vërtetë! Midis shumë takimeve dhe angazhimeve në këto ditë, kam prioritet edhe takimin me secilin prej jush.

Ervin Salianji, ja kandidatura tjetër për FRPD-në

Ervin Salianji ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Më herët Salianji dha dorëheqjen nga posti i tij si drejtues në departamentin e të

Zgjedhjet për FRPD shpresa për të ardhmen. Nga Oligert MUSTA

Dje Partia Demokratike hapi zyrtarisht procesin e zgjedhjeve te FRPD si dhe antaresimet e reja, cka eshte nje lajm I mire per cdo te re apo te ri qe deshiron

Belind Këlliçi kandidat për kryetar të Forumit Rinor të PD-së

Belind Këlliçi shpalli sot kandidaturën për kryetar të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në një postim në faqen e tij Këlliçi thotë: “Të nderuar miq, anëtarë të Forumit Rinor të

Del udhëzimi. Hapet zyrtarisht gara për Kryetarin e Forumit Rinor të PD

Sapo është shpërndarë Udhëzimi për Organizimin e Zgjedhjeve për Organet Drejtuese të Forumit Rinor, material i cili i hap rrugën zgjedhjeve për kryetarin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike

Si do të bëhen zgjedhjet për Forumin Rinor të PD

Partia Demorkatike i ka dhënë një rëndësi të veçantë zgjedhjeve në Forumin Rinor të saj duke përzgjedhur një format amerikan. Ky format do të përfshijë anëtarësime të reja, përballje platformash,

Pas 14 vitesh, zgjedhje në FRPD. Nesër udhëzimi

Partia Demokratike do të prezantojë neser udhëzimin për zgjedhjet në Forumin rinor të saj. Kreu i opozitës, Lulzim Basha, pritet të nxjerrë një udhëzim të veçantë pasi kjo ndodh për

Në përkujtim të rënies: Sa nevojë kemi sot për një Azem rinor?

Duket se përvjetori i rënies së Azem Hajdarit sivjet nuk ka qenë thjesht një përkujtimore por shumë më tepër. Prej javësh ideja e protestave me qëllim përmbysjen e kësaj kaste

Sepse PD do mbahet mend që në 2015 ishte parti pa rini! Altin GOXHAJ

PD po plaket! Sepse s’ka rini! PD prej dy vjetësh nuk ka rini! As student, as nxënës, as të diplomuar, as të punësuar dhe as të papunë! S’ka fare! Edhe