Tag "fronti"

Al Kaeda urdhëron të mos sulmohet perëndimi

Lideri i Fronit Al Nusra, Abu Mohammad al Julani, pohoi dje se tani për tani nuk ka ndërmend që të fillojë sulme kundër perëndimit, por nuk përjashtoi mundësinë për ta

Fronti i Majtë: Politika e Ramës antipopullore, nuk bashkohemi me PS

Partia Socialiste po braktiset nga aleatët e saj në prag të zgjedhjeve vendore. Pas Gjinushit dhe Milos, edhe Fronti i Majtë ka vendosur të garojë në zgjedhjet e 21 qershorit

Francë, protesta kundër Frontit Kombëtar

Mijëra studentë në Francë dolën në protesta kundër partisë së ekstremit të djathtë, Frontit Kombëtar, pas suksesit të saj në zgjedhjet europiane. Rreth 4 mijë studentë protestuan në Paris, ndërsa

Nga fronti i Ukrainës kërcënojnë Kosovën (Video)

Grupi “Druzina” nga Odese e Ukrainës dërgon mesazhe kërcënuese për Kosovën. Ata thonë se nuk i harrojnë krimet e NATO-s kundër serbëve në Kosovë dhe se për çdo ukrainas dhe

Lepen: Fronti Nacional distancohet nga ekstremistët e “Agimit të Artë”

DIstancim të qartë nga “Agimi i Artë” ishte qëndrimi i dhënë në një intervistë të dhënë në Strasburg nga themeluesi i Frontit Kombëtar Francez eurodeputeti Zhan Mari Lepen . Ai