Tag "frike"

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy

E frikshme, por ky peshkaqen po ju “buzëqesh”

Mund të ketë shumë pak gjëra të frikshme me të cilat mund të jeni ndeshur në botë, por një ndër to është edhe “buzëqeshja” e ofruar nga një peshkaqen. Një

Ja frika juaj më e madhe sipas shënjes së Horoskopit

Çdo shenjë ka një frikë të fshehtë që nuk e shpreh. Më poshtë do të lexoni se cila është fobia më e madhe sipas shenjave të horoskopit. Dashi Ka frikë

Zbuloni nga çfarë frikësoheni sipas shenjës së horoskopit

Edhe pse disa shenja të horoskopit duket se janë sypatrembura, secila prej tyre e ka frikën e vet. DASHI KA FRIKË NGA HUMBJA E NJERËZVE Me kokëfortësinë e tij që

Berisha: Ramaka frikë nga Blushi, kërkoi ndihmën e Nanos

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha përmes rrjetit të tij social, pohon se Rama ka frikë nga Blushi ndaj ka kërkuar ndihmë ne Fatos Nanos. Berisha e cilëson Ramën si

Tiranë, ka frikë nga gruaja, burri lidhet dhe proteston përpara banesës: Do vras veten

Nga frika e gruas e cila nuk e lë të futet në shtëpi, një 58 vjeçar nga Tirana ka lidhur veten në shtyllë dhe kërcënon se do të vrasë veten.

Basha: Rama, satrapi oriental që ka frikë nga zgjedhjet brenda shtëpisë së tij

Në Konventën Kombëtare të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, lideri i opozitës ka komentuar dhe zhvillimet e fundit brenda Partisë Socialiste. Lulzim Basha u shpreh se, partitë që mbyllin garën

Konferenca e kryetarëve, Paloka: Qeveria trembet nga byroja e hetimit

Është mbledhur pak para nisjes së seancës plenare, Konferenca e Kryetarëve, e cila do të miratojë kalendarin e punimeve si dhe do të vendosë për çështjet dhe pr.ligjet që do

Ndocaj sfidon Ramën: Mos ki frikë nga gara për kreun e PS

Deputeti socialist Eduart Ndocaj tha nga Mirdita se Kryeministri Rama nuk duhet të ketë frikë nga gara për drejtuesin e PS. I pyetur nga gazetarët Ndocaj theksoi se nëse Rama

Qentë zaptojnë qendren. Tiranasit frikë të kalojnë

Kjo foto është bërë para pak minutave në mes të Tiranës. Vendi ku duket fotoja është mes Tajvanit dhe ministrisë së Financave (ish ministria e Mbrojtjes). Siç duket edhe në

Rama frikë nga protesta e PD-së. Ja plani i tij për neser

Në takimin që pati me banorët e Kamzës Rama përmendi gjatë gjithë kohës protestën e PD-së, madje u duk se nuk ishte në humor si përherë. Ditën e neserme opozita

Paniku i “rilindasve”. Nis aksioni propagandistik i Ramës (FOTO)

Paniku nga pjesmarrja shumë e madhe dhe revolta masive e protestuesve duket se ra si bombë mes “rilindjes”. Reagimet e Edi Ramës, Taulant Ballës, Erion Veliajt e ndonjë tjetri nuk

Noka: Rama dhe Tahiri u fshehën nga frika

Edhe deputeti i PD-së Flamur Noka ka komentuar përmes rrjetit të ti jsocial protestën e sotme. Sipas tij, Rama dhe Tahiri ishin fshehur nga paniku gjer në përfundim të protestës.

Ja droga e terroristave të ISIS që mposht frikën dhe rrit euforinë

Captagon është droga stimuluese që është zhvilluar në vitet 1960 për të trajtuar hiperaktivitetin dhe narkolepsinë. Ajo u ndalua në vitin 1980 për shkak të potencialit të saj për abuzim,

10 gjëra që amerikanët kanë më shumë frikë

Njihen si njerëz me humor, praktikë dhe krenarë, por kur vjen puna te frika që lidhet me jetën e përditshme, duket se amerikanët shfaqen irracionalë. Këtë e tregon një studim

Ja pse femrat kanë frikë të humbasin virgjërinë

Disa femra të rritura janë akoma të virgjëra për arsye të ndryshme. Hajde të shikojmë se cila është frika e tyre. Frika nga dhimbja Nuk ka asnjë dyshim që akti

Shkencëtarët zbulojnë se përse njerëzit kanë frikë

Shkencëtarët kanë zbuluar një strukturë të trurit që quhet amigdala e cila arrin të përcaktojë nëse jeni person që frikësoheni lehtë apo jo. Ekspertë të Institutit Teknologjik të Kalifornisë shpjeguan

Frikë nga helmimi, “Kurir”: Lojtarët serbë me kuzhinier me vete

“Federata Serbe e Futbollit nuk beson në synimet e mira të shqiptarëve, për këtë arsye në mënyrë rigoroze po kujdeset për të gjitha detajet që mund të kenë ndikim në

Dritan Prifti: Meta në panik nga hetimi ndërkombëtar

Ish deputeti i LSI-së, Dritan Prifti tha se fakti që emri i tij po lakohet nga Braho për të ashtuquajturin konspiracion ndaj Ilir Metës, tregon frikën që ky i fundit

Frikë nga një sulm terrorist, mbyllet kulla Eiffel

Kulla Eiffel u mbyll sot për të gjithë vizitorët, pas dyshimeve për sulm terrorist nga tre persona me çanta të mëdha shpine, të cilët janë ngjitur në ndërtesën-simbol të Francës.

Policia rrethon Patokun, familja Cali frikë nga hakmarrja

Menjëherë pas konfliktit të mbrëmjes në Laç, forca të shumta policie janë përqendruar në lagunën e Patokut. Përveç strukturave të drejtorisë së policisë së së Qarkut Lezhë në këtë zonë

Rama: Frika dhe pushteti dhe paradoksi i “Myslym Shyrit”. KOMENT

U habit Edi Rama dhe na se shiti si paradoksion më të madh që shumë dyqane në rrugën Myslym Shyri ishin të parregullt…. SË PARI: Asgjë nuk ka ndryshuar në

Pse duhet patur frikë prof.dr. Artan Fuga? Nga Armir SHKURTI

Sepse është njeri i lirë. Aq më keq: i ditur, i mençur, i kulturuar…. Dje njerëz anonimë, pseudonimë, akronimë e kështu me rradhë, nisën të përtypin si çamçakëz e po

Veliaj mbyll fushatën në Tiranë: Ne do ta kthejmë qytetin në punë

Kandidati i ASHE-së për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj po mbyll sot fushatën në kryeqytet. Në takimin e tij përmbyllës në sheshin Nene Tereza, Veliaj theksoi se Tirana sot ka

Haradinaj: S’kam frikë nga ekstradimi në Serbi

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, një ditë pas ndalimit nga autoritetet sllovene, ka thënë se nuk i trembet ekstradimit në Serbi, nëse kjo do të kërkohet. Në një intervistë për

Vuçiç: Jam i frikësuar, Kumanova mund të nxisë konflikt në Ballkan

“Kumanova” ka shqetësuar edhe Beogradin. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se i frikësohej faktit që kriza në Maqedoni mund të nxiste një konflikt të ri në Ballkan. “Për herë

Berisha, Ramës: Ti ke frikë nga njerëzit, je homofob. Reagon LGBT

Deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha, me natyrën e tij karizmatike, arrin të bëjë pjesë të diskutimeve edhe persona që nuk kanë lidhje të drejtpërdrejtë me politikën. Gjatë seancës plenare

Didi “frikë” nga mediat, detyron policët të nënshkruajnë deklaratën e heshtjes

Frika për skandalet e publikuara ditët e fundit në media ku u treguan shkeljet e krerëve të policisë së shtetit, ka bërë që kryepolici Artan Didi të detyrojë të gjitha

Policia rrethon parlamentin, frikë nga protesta e PD-së

Që në orët e para të mëngjesit nga policia e shtetit ka nisur focimi i masave të sigurisë përreth Parlamentit, pasi sot është edhe seanca plenare. Efektivë të FNSH-së kanë

Rama, përmbytjet: Më e keqja nuk ka kaluar, frikë gjatë këtyre 48 orëve

Në një dalje për mediat, Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se më e keqja për zonat e përmbytura nuk ka kaluar ende. Sipas Ramës moti nuk do të jetë aspak