Tag "frigorifer"

Mbani gjithmonë një monedhë në frigorifer! Ja arsyeja

A ju ka rastisur të ktheheni në shtëpi nga puna apo nga një udhëtim i gjatë dhe kuptoni se ka pasur mungesë të energjisë por nuk e dini se sa

Greqi, rrihet për vdekje shqiptari u mbajt 10 ditë në frigorifer

Pëllumb Marnikollaj i riu 28 vjeçar duket se është viktima e radhës e dhunës së policisë greke si Ilia Kareli 2 vite më parë. Trupi i tij i pajetë ka

Ushqime që nuk duhet t’i fusni në frigorifer

Që kur u shpik, frigoriferi ka bërë të mundur që të shijojmë dhe të ruajmë gjëra të mrekullueshme. Akullorja, birrat e ftohta, luleshtrydhe në dhjetor, mishi i ruajtur mirë etj.

Ja pse nuk duhet t’i fusim domatet në frigorifer

Mënyra më e mirë për të ruajtur domatet të freskëta është duke mos i futur në frigorifer, paralajmërojnë ekspertët. Sipas shkencëtarëve, nëse domatet qëndrojnë në frigorifer, edhe pse zgjasin më

Shqiptarët selfie nga frigoriferi rrugës për në Angli

Pavarësisht masave të marra nga policia franceze në portet dhe pikat e kalimit drejt Britanisë së Madhe, qindra emigrantë udhëtojnë çdo ditë drejt ishullit, duke përdorur mjete nga më të

Ja cilat janë ushqimet që duhet të mbahen në frigorifer

Frigoriferi nuk duhet të kthehet në një “magazinë”. Në të duhet të qëndrojnë gjithmonë vetëm ato ushqime që konservohen dhe që janë të këshillueshme për t’u ngrënë në një kohë

Ja cilat produkte kozmetike duhet t’i mbani në frigorifer

Kremrat për sy, plazh, parfumet, përgatitjet për puçrrat e fytyrës dhe përbërësit natyral, të gjitha këto duhet ti ruani në frigorifer. Në këtë mënyrë do të ruani vetitë e tyre,

Vdes “shenjti”, besimtarët e fusin në frigorifer

Një “shenjtor” i famshëm në veri të Indisë gjeti vdekjen nga infarkti në moshën 70- vjeçare, por pasi ndërroi jetë, besimtarët e tij në pritje që ai të zgjohej nga

Francë, kapen 48 shqiptarë në një kamion-frigorifer

48 shtetas shqiptarë u kapën duke u përpjekur të hynin ilegalisht në Britaninë e Madhe. Siç raporton “Huffington Post”, shqiptarët kishin hyrë në një kamion-frigoriferik dhe u ndaluan në terminalin

A duhet t’i ruani vezët në frigorifer?

Disa njerëz mendojnë se vezët duhet ruajtur në frigorifer dhe disa në temperaturë të dhomës. Ky kontrovers ka ekzistuar prej vitesh dhe kohët e fundit është sjellë edhe një herë

Ushqimet tuaja, ja si duhet t’i ruani në frigorifer

Shumë njerëz bëjnë gabime në mënyrën e ruajtjes së ushqimeve. Për t’i mbajtur produktet e freskëta dhe të shijshme duhet të dini disa sekrete të rëndësishme. Është shumë e rëndësishme