Tag "frd"

Ka ikur Saliu nga PD?! Nga Armir SHKURTI

Ka qenë i prerë Bamir Topi për qëndrimin e tij ndaj Partisë Demokratike: Pa ikur Berisha që aty ai nuk afrohej! Dje nënkryetari i PD dhe kryetari i grupit kuvendor

“Kriza në çift”? Rama e le pa gjë – Bamiri rebelohet

Vetëm pak kohë pas arritjes së marrëveshjes midis Bamir Topi dhe Edi Ramës duket se brenda koalicionit gjërat nuk po shkojnë mirë. Kreu i FRD-së Bamir Topi ka deklaruar se

Topi: Po negociojmë me PS, do kemi 1 nënkryetar bashkie në Tiranë

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, shprehet se Andi Seferi është nënkryetar i Bashkisë së Tiranës dhe ka nisur punën që dy ditë më parë. I pyetur nga

FRD-ja mbetet pa asnjë post në qeveri

Pas zgjedhjeve të 21 qershorit ku FRD bashkëpunoi ngushtë me PS-në, duket se nuk do të marrë shpërblimin e duhur duke mos u përfaqësuar me asnjë post në qeveri. Këtë

Topi: Në koalicion me ASHE, për administrimin e fitores

Partia e Frymës së Re Remokratike ka mbledhur sot asamblenë kombëtare. I parë që ka marr fjalën gjatë asamblesë, ishte kryetari i FRD, Bamir Topi. Në fjalën e tij, Topi

Oketa: Vazhdojnë negociatat PS-FRD, mbyllen brenda afatit ligjor

Sekretari I Pergjithshem I Partise Fryma e re demokratike, Gazmend Oketa eshte shprehur sot se vazhdojne negociatat midis PS dhe FRD edhe pse ende nuk ka diçka konkrete. “Nuk ka

Njeriu me…Top! Versioni “zgjedhje”. EDITORIAL

Duket si një listë humbësish por në të vërtetë të gjithë janë të fituar: Bojaxhiu, Tafaj,…e natyrisht Topi! Një pushtet kaq i egzagjeruar dhe kur vjen puna po shtrydh e

Shkelzen Berisha ironizon koalicionin PS-FRD: Tope tope o papagalos

Vijojnë kritikat në lidhje me koalicionin mes PS dhe FRD. Përmes një statusi në rrjetin e tij social, Shkëlzen Berisha ka ironizuar bashkimin e Bamir Topit në një koalicion me

FRD e Shkodrës kundër koalicionit me Ramën

Zëvendëskryetarja e Frymës së Re Demokratike për degën Shkodër, Alma Puka, ka deklaruar se baza e kësaj force politike në qytetin verior ka qenë kundër paktit parazgjedhor me Partinë Socialiste.

Topi: FRD do futet me koalicion në këto zgjedhje

Kreu i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi thotë se po mendon për një koalicion, por nuk e saktëson me cilën parti. Nga Kuçova, Topi tha se këto zgjedhje nuk

Bamir Topi: Pas dorëheqjes së Berishës, asgjë nuk ka ndryshuar në PD

Edhe pas dorëheqjes së Berishës situata në PD vazhdon të jetë e njejtë. Kështu është shprehur kreu i Frymës së re Demokratike Bamir Topi i cili ka akuzuar dy partitë

Braktiset Bamir Topi, largohet nga FRD-ja edhe Daut Gumeni

Jep dorëheqje sekretari i Përgjithshëm i Frymës Re Demokratike Daut Gumeni. Zoti Gumeni ka bërë publike për median se largohet për mosmarrveshje dhe mungesë të perspektivës në partinë Fryma e

Topi: Kuvendi, demonstrim i pozicionit mjeran që ka marrë politika

Kreu i FRD, Bamir Topi, ka zhvilluar një takim me strukturat e kësaj partie në qytetin e Elbasanit, ku edhe një herë ka deklaruar se FRD është një parti opozitare.

Karamuço, Sekretari i FRD-së : Bamiri i fustruar, krijoi parti se s’dinte si të mbushte ditën

Drejtuesit e Frymës Re Demokratike të gjithë drejt largimit. Sekretari i përgjithshëm dhe për çështjet elektorale, juristi i njohur Ervin Karamuço ka bërë publike menjëherë dorëheqjen e tij pas një

Topi: FRD nuk ka marrëveshje politike me pozitën

Kryetari i Partisë Fryma e Re demokratike, Bamir Topi, ka deklaruar sot se FRD vazhdon të qëndrojë në pozicionin e saj si një parti e qendrës së djathtë. Topi theksoi

Bashkëpunimi PS-FRD, Peleshi: Në politikë po fryn erë e re

Zëvendës Kryeministri Niko Peleshi dhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Fryma e Re Demokrartike Gazmend Oketa kanë dalë sot në një deklaratë të përbashkët për shtyp nga qyteti i Korçës

KQZ përjashton kandidaten e FRD-së për Bashkinë e Korçës

Kërkesa e Partisë Demokratike për përjashtimin e kandidates së FRD-së Brikena Zeneli për zgjedhjet për kryetar Bashkie të Korçës, është pranuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. KQZ ka çrregjistruar kandidaten

FRD prezanton kandidaturën për kryebashkiakun e Korçës

Brikena Zeneli do të jetë kandidatja e partisë “Fryma e Re Demokratike” për postin e kryetarit të bashkisë së Korçës, pas dorëheqjes së Niko Peleshit. Prezantimi i kandidaturës së saj

Topi: Të përfundojë sa më shpejt numërimi i votave

Në një konferencë për mediat kryetari i Frymës së re Demokratike, Bamir Topi, ka kërkuar përfundimin e shpejtë të procesit të numërimit të votave. Ai tha se ritmi i numërimit

FRD: Shqiptarë, përcaktoni të ardhmen e vendit

Në një deklaratë për mediat FRD-ja u ka bërë thirrje shqiptarëve që të votojnë për të vendosur për të ardhmen e tyre. Zëdhënësja për shtyp e FRD-së Eni Feruli deklaroi

Topi takohet me familjet e vjetra tiranase

Kryetari i partisë Fryma e Re Demokratike ka zhvilluar sot një takim zgjedhor me familje të vjetra tiranase. Bamir Topi kësaj here ka parapëlqyer të mos japë asnjë mesazh politik.

Topi: FRD, mbështetje të madhe qytetare

Gjatë një takimi me banorë të zonës së Xhamisë së Yrshekut, kreu i FRD-së Bamir Topi në Tiranë theksoi se, edhe pse FRD-ja vendosi të hyjë e vetme në zgjedhje,

Dhunoi kandidatin e FRD-së, arrestohet Eugen ÇaushiAssaulted the candidate of, Eugen Çaushi arrested

29-vjeçari Eugen Çaushi nga Roskoveci, i cili dyshohet se është autori i dhunimit të kandidatit të FRD-së, Mit’hat Hoxha, është arrestuar nga policia mbrëmjen e sotme. Mësohet se ngjarja nuk

KSHH-ja dënon dhunën ndaj kandidatit të FRD-së

Dhunimi i kandidatit të FRD-së në Roskovec, Mithat Hoxha, është dënuar nga Komiteti i Helsinkit, i cili nënvijëzon se akte të tilla janë kriminale. “Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHH) është

Malaj: Dënoj sulmin ndaj kandidatit të FRD-së

Përmes rrjetit shoqëror “Facebook”, kandidati për deputet i pavarur në Vlorë Arben Malaj ka dënuar sulmin ndaj kandidatit të FRD-së në Roskovec, Mit’hat Hoxha. Malaj thekson se çdo rast incidenti

Topi: Tiranasit do të ndëshkojnë me votë qeverinëTopi: Tirana people will punish with vote this government

Në një takim elektoral me banorë të njësisë nr. 1 në Tiranë kreu i FRD-së Bamir Topi u shpreh se Tirana në 20 vite është përdorur nga partitë politike, duke

‘FRD, rol përcaktues në qeverinë e ardhshme’“FRD, determining role in the coming government”

Gjatë fjalës së tij, pas paraqitjes të kandidatëve për deputetë në Elbasan, kreu i FRD-së Bamir Topi akuzoi Kryeministrin Berisha se ka shndërruar Parlamentin dhe se mazhoranca e ka humbur

Topi: ‘Fasonët’, të rëndësishëm në ekonomi

Kreu i FRD-së Bamir Topi ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues e sipërmarrës të biznesit fason. Në takimin e zhvilluar në një “Call Center” të Tiranës, Bamir Topi theksoi

Topi: FRD forcë vendimmarrëse në Kuvend

Bamir Topi, kreu i Frymës së Re Demokratike, ka prezantuar sot në qarkun e Beratit 8 kandidatë për deputetë. Topi u shpreh i bindur në qytetin e Beratit se FRD-ja

Topi: FRD me 7 deputetë në Parlament

Ish-presidenti Bamir Topi, njëherësh kreu i FRD-së, i cili garon i vetëm në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, ka deklaruar mbrëmë në një intervistë televizive se nuk synon thjesht të