Tag "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Merkel- Ramës: Arrestoni qeveritarët e lartë të korruptuar në qeveri dhe kuvend, JO ish-politikanët kundërshtarë

Frankfurter Allgemeine Zeitung, gazeta e dytë më e madhe gjermane ka zbardhur bisedën mes Kancelares gjermane Angela Merkel dhe kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të Berlinit. Sipas shtypit gjerman dhe

Daçiç: Këmbejmë veriun me Preshevën

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka vlerësuar se Prishtina dhe Beogradi me lehtësi do të mund të pajtoheshin për këmbim territoresh, që do të thoshte këmbimin e veriut të Kosovës