Tag "Frankfurt"

Ekstradohet vrasësi shqiptar me pagesë, pjesë e grupit të Admir Tafilit

Policia njofton se ka mbërritur në Rinas anëtari i bandës së Admir Tafilit, i arrestuar në Gjermani disa ditë më parë. “Dritan Peksani, 26 vjeç, lindur në Shkodër u ekstradua

Blushi fiton Çmimin Europian për letërsinë

Fituesit e Çmimit Evropian për Letërsinë u shpallën sot në Panairin e Librit në Frankfurt. Çmimi vlerëson autorët më të mirë të rinj dhe në fillimet e karrierës së tyre

Frankfurt, rrëzon ndërtesën më të lartë në Europë një kompani shqiptarësh

Është fjala për ndërtesën 120 metra e lartë e selisë së Universitetit të Frankfurtit e njohur me emrin “Afe-Turm”, e cila ishte ndërtuar në vitin 1972. Kompania gjermane “AwR-Abbruch” e