Tag "Frank-Walter Steinmeier"

Steinmeier: T’i japim fund çmendurisë në Ukrainë

“Koha po na bën presion për t’i dhënë fund çmendurisë në Ukrainë”, deklaroi sot kreu i diplomacisë gjermane, Frank-Walter Steinmeier duke iu referuar situatës në lindje dhe tensioneve në rritje