Tag "frank"

Zyrtare: Pensionohet Frank Lampard

Ish-mesfushori i skuadrës së Chelseas, Frank Lampard ka vendosur të pensionohet nga kombëtarja e Anglisë. Frank Lampard është pensionuar nga kombëtarja me 106 paraqitje dhe 29 gola që nga debutimi

Kicker: Ribery njeriu i vitit në Gjermani

Frank Ribery u shpall si Njeriu i Vitit në Gjermani nga revista e futbollit “Kicker”. 30-vjeçari e kishte fituar këtë çmim individual edhe në vitin 2008 për kontributin që kishte