Tag "francezet"

Euro 2016, SportBild: Ja faktet që francezët përdorën doping

Duket se Gjermania ende nuk e ka kapërdirë humbjen në gjysmëfinalen e “Euro 2016”-s përballë Francës. E përditshmja sportive gjermane “SportBild” ka ngritur akuza ndaj lojtarëve francezë, që sipas gazetës

Ambasadori: Imazhi i Shqipërisë ka ndryshuar, francezët të surprizuar

Ambasadori i Francës në Tiranë, Bernard Fitoussi shprehet se ka ngelur i surprizuar nga tifozëria shqiptare në Francë gjatë kampionatit Europian. Ambasadori e ka cilësuar si fantastike tifozërinë shqiptare ndërsa

Këto janë vendet më optimiste dhe pesimiste për të jetuar

Një fakt interesant për kinezët është se ata janë dyfish më optimistë për të ardhmen se çdo vend tjetër. Sondazhi është kryer nga “Statista” me 18 mijë njerëz, 41 për

Deputetët francezë dhe italianë: Shqipërisë t’i ndërpritet anëtarësimi në BE

Një ditë para se Komisioni i Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian të marrë në shqyrtim raportin e progresit të Knut Fleckenstein për Shqipërinë deputetët e dy grupeve në PE

Francezët në kor: Ibra, tani largohu

Lojtari i PSG, Zlatan Ibrahimoviç, është vënë në shënjestrën e opinionit publik që prej ditës së djeshme pas ndeshjes së kampionatit Bordo – PSG. “Ibra, tani largohu”. Ky është slogani