Tag "franceskun"

Raul Castro takon Papa Françeskun

Presidenti kuban Raul Castro vizitoi sot Vatikanin për të falenderuar personalisht Papa Françeskun për përpjekjet e tij për t’u dhënë fund tensioneve 50 vjeçare mes Shteteve të Bashkuara dhe Kubës

Shqipëria pret sot Papa Françeskun, mijëra besimtarë në sheshin “Nënë Tereza”

Më pak se një orë i ndan shqiptarët nga vizita historike e Atit të Shenjtë, Papa Françesku i cili vjen në token shqiptare për të bekuar shqiptarët. Ai është nisur

Rama sot në Vatikan, takon Papa Françeskun

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pritet të takohet sot në Selinë e Shenjtë në Vatikan, me Papa Françeskun. Lajmi për vizitën e Ramës në Vatikan është publikuar në faqen zyrtare të