Tag "fqinjet"

Kriza greke po dëmton fqinjët e saj më të varfër

Agjensia e lajmeve “Reuters” i kushton një shkrim impaktit të krizës greke në vendet fqinje të saj, duke u ndalur në mënyrë specifike te Shqipëria. Artikulli “Kriza e borxheve në

Gjobë për John Kerry-n, nuk hoqi borën para shtëpisë

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, është gjobitur me 50 dollarë, për shkak se nuk e ka pastruar borën para shtëpisë së tij në Boston. Zyrtarët e qytetit verilindor e

Merr flakë shtëpia, dy të moshuar shpëtohen nga fqinjët

Dy të moshuar kanë rrezikuar të digjen brenda banesës së tyre në orët e para të mëngjesit të sotëm në Komunën Lis të rrethit të Matit. Kanë qenë komshinjtë e

Bushati: Kemi objektiv përmirësimin e marrëdhënieve me fqinjët

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh optimist për integrimin dhe marrjen e statusit të vendit kandidat, duke e cilësuar si një objektiv të realizueshëm. Ministri thekson se, marrja e