Tag "fotot"

Mazhoranca e inkriminuar/ Basha-Kryemadhi sjellin FOTOT kompromentuese

Prej disa ditësh dy PD dhe LSI, akuzojnë Ramën dhe mazhorancën për lidhje të fuqishme me krimin, por gjatë ditës së djeshme dhe sot, kreu i PD, Lulzim Basha dhe

Berisha i paparë, bën montazh foton e Stresit me të Tahirit

Sali Berisha, në një koment të tij në rrjetet sociale, ku shkruan se “1500 fishohet siperfaqja e droges ne Shqiperi!”, ka paraqitur një montazh, ku koka e kryeministrit Edi Rama

Krijohet programi që skanon dhe riparon fotot e vjetra

Photomyne është një kompani izraelite e cila ka mbledhur 2.6 milionë dollarë fonde nga investues të ndryshëm për të vënë në zbatim aplikacionin që skanon dhe riparon fotot e vjetra.

Gafë në Miss Universe, ngatërrohet fituesja (foto)

Ka ndodhur një incident në spektaklin e Miss Universit. Kurora i është vendosur gabimisht Miss Kolumbisë Ariadna Gutierrez për rreth 2 minuta. Më pas i është hequr nga koka dhe

Fotot më të bukura të 2015-ës që janë bërë nga droni (Foto)

Që nga krijimi i dronit njerëzit po e përdorin për shumë opsione. Por kryesorin për të fotografuar gjëra të mrekullueshme. Këto janë disa nga fotot më të mira të postuara

Instagram publikon 10 fotot më të pëlqyera të vitit 2015 (Foto)

Rrjeti social “Instagram” ka bërë bilancin e fotove më të pëlqyera për vitin 2015. E çuditshe është fakti se të 10 fotot me më shumë pëlqime janë vetëm profilet e

Foto nudo e Kim në shkretëtirë është photoshop. Ja origjinalja

Fotot e publikuara në formatin bardh e zi të Kim Kardashian ishin thjesht mbreslënëse. Por në të vërtetë ka dalë një foto e shkëputur nga reality “Keepin up with Kardashians”

Pallati Mbretëror publikon foto të princeshës Charlotte

Princesha Charlotte u bë 6 muajshe më 2 nëntor, por që prej ditës së pagëzimin ajo nuk ishte shfaqur më. Por tashmë, babi William dhe mamaja, Kate Middleton vendosën të

Fotot e Enverit në Pezë, PD: Rama do të marrë të njëjtën përgjigje si diktatori

Partia Demokratike akuzoi sot kryeministrin Edi Rama se nxiti sërish ndasi e konflikt social me fotot e diktatorit Enver Hoxha në aktivitetin përkujtimor për 73-vjetorin e Komferencës së Pezës. Në

Ronaldo vishet si sheik (Fotot)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, po kalon pushime tejet të mira në Dubai. Ai është parë në shoqëri të familjarëve të tij, teksa bëri një shëtitje edhe në shkretëtira.

10 fotot e 2014-tës nga revista “Time”

Tani është radha e Revistës Time që të zbulojë zgjedhjen e saj të 10 fotove më me ndikim të vitit 2014. Nga Ferguson deri në Gaza dhe trazirat në Ukrainë,

Dasma Clooney – Alaumuddin, ja fotot e reja

Më shumë se dy muaj nga ceremonia dasma e çiftit simpatik vazhdon të tërheq vëmendje. Clooney – Alaumuddin kurorëzuan lidhjen e tyre me një ceremoni martesore në qytetin e Venecias, më

Instagram, fotot më të pëlqyera për vitin 2014

Fotoja më e pëlqyer në Instagram për vitin 2014 ishte ajo e martesës së Kim Kardashian me reperin e njohur Kanye West. Kjo foto ka marrë më shumë se 2.4

Fotot, Twitter kopjon Instagram

Twitter prezantoi veçoritë e fotografisë në një përditësim që e bën rrjetin social shumë të ngjashëm me atë të Instagram. Filterët mund të përdoren pasi që një fotografi të shtohet

Kourtney: Fotot nudo të Kim , të neveritshme

Motra e Kim Kardashian Kourtney nuk i ka pelqyer aspak fotot nudo te se motres per revisten “Paper”. Sipas nje burimi anonim motra e KIm i ka quajtur te neveritshme

Kur Kryeministri thotë burg, ja ç’farë thonë qytetarët (Foto)

Pas deklaratave të fundit të Kryeministrit lidhur me disa aksione policore që kryefjalë të tyre kanë burgun i menjëhershëm ka qënë dhe reagimi ironic i qytetarëve përmes postimeve në rrjetet

Dorëhiqet ministri britanik, shkak fotot pornografike

Një ministër britanik dha dje dorëheqjen pas publikimit nga tabloidi “Sunday Mirror” të një artikulli ku tregohet se ai i ka dërguar disa foto me karakter pornografik një gazetareje. “Vendosa

Izraeli rifillon sulmet ajrore mbi Gaza (FOTO)

Ushtria izraelite njoftoi sot rifillimin e sulmeve ajrore mbi Rripin e Gazës ku më shumë se 1 850 palestinezë janë vrarë në 28 ditë ofensive ushtarake, pas një armëpushimi të

Dashuri pa kushte, Mesila Doda publikon fotot familjare

Deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda, ka marë të gjithë vëmëndjen e miqve, kolegëve në Facebook, pasi ka postuar disa foto ku familja është e bashkuar. Sapo janë publikuar këto

Tiranë, policët dhunojnë dhe i fshijnë fotot gazetarit të “Panoramës”

Policia dhunon gazetarin e “Panoramës”, i cili fotografoi momentet kur grupi i gatshëm po rrihte një protestues brenda furgonit të policisë. Gazetari i “Panoramës”, Armand Bajrami u ndodh dje pasdite

Pse nuk “buzëqeshin” fotot e vjetra ?

Përse çiftet në fotot e shekullit të 19 ishte pothuajse … pa shprehi? Shkrimtari amerikan Mark Twain shkroi për fotografinë e një çifti të sapomartuar të cilët ishin duke buzëqeshur

Aktivistet e “Femen” urinojnë mbi fotot e Yanukovych-it

Gra gjysmë të zhveshura nga lëvizja feministe Femen kanë urinuar mbi fotografitë e presidentit të Ukrainës, Viktor Yanukovych, në Paris. Aksioni i tyre në kundërshtim të vendimit të Yanukovychit për