Tag "fotoreporter"

Obama dënon vrasjen e fotoreporterit amerikan në Jemen

Fotoreporteri amerikan Luke Somers dhe mësuesi afrikano-jugor Pierre Korkie u vranë gjatë një përpjekjeje për shpëtimin e tyre të ndërmarrë nga komandot amerikane në Jemen. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck

Rusi: Konfirmohet vrasja e fotoreporterit Stenin

Organizata mediale në Rusi, Rossiya Segodnya, ka konfirmuar se fotoreporteri, Andrei Stenin, është vrarë. Ai ishte zhdukur muajin e kaluar në Ukrainë. Drejtori i përgjithshëm i kësaj organizate, Dmitry Kiselyov,

Vritet fotoreporteri në Irak

Një fotoreporter ka mbetur i vrarë në veri të Irakut gjatë shkëmbimit të zjarrit mes militantëve kurdë dhe xhihadistëve. Kamran Ibrahim, i cili punonte për mediat ndërkombëtare është qëlluar në

Vritet një fotoreporter italian në Ukrainën lindore

Një fotoreporter italian është raportuar se është vrarë në Ukrainën lindore. Ministria e Jashtme e Italisë ka njoftuar se Andrea Rocchelli, besohet se është vrarë më 24 maj, në afërsi

Vritet Barakat, fotoreporteri i luftës në Siri, ishte 17 vjeç (Fotot)

Përleshja e fundit mes rebelëve dhe forcave të regjimit, përpara spitalit të Alepos në Siri, ka rezultuar fatale për fotoreporterin 17-vjeçar. Historia e tij, është historia e një djaloshi që