Tag "fotografja"

Njihuni me qytetin e Kaubojsëve (Foto)

Fotografja Jane Hilton, ka realizuar një set fotografik të titulluar “Kaubojsët e Shekullit XXI”, ku dokumentohet jeta e burrave që mundohen të ruajnë traditën e kaubojsëve të Perëndimit të Egër.

Ja si mund të jetoni pa para dhe pa teknologji (Foto)

Në kufirin tibetiano-indian, rrëzë Himalajeve, tërësisht të shkëputur nga pjesa tjetër e botës, jeton fisi Chang Tang-Pa. Çdo ditë e më shumë ne po bëhemi të varur nga shpikjet e

Bukuritë mahintëse që ofron Zvicra (Foto)

Martina Bisaz, është një fotografe e cila çdo fundjavë udhëton nëpër malet zvicerane për të kapur fotografi të mahnitshme. Ajo beson se jeton në vendin më të bukur në botë

Super fotografi të kafshëve të egra me njeriun

E mani mend përrallën “E bukura dhe bisha”? Fotografja Keterina Plotnikova, me anë të disa fotove spektakolare ka arritur që këtë përrallë ta kthejë në realitet. Plotnikova ka vendosur që

Video mahnitëse e fluskës që ngrin

Fotografja, Michelle Lynn Fritz, nga Pennsylvania, ka bërë disa xhirimet të një fluske e cila ngrin në temperature minus 15 gradë. Michelle ka përdorur fluskat e fëmijëve, duke i shtuar

Kur fëmijët imitojnë VIP-at (Foto)

Nuk janë vetëm vip-at ata që shëndrisin në tapetin e kuq, por dhe disa fëmijë të mrekullueshëm gjithashtu. Fotografja njujorkeze Tricia Messeroux, ka stiluar fëmijë të vegjël, që ngjajnë si